Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bilgin Yeni Düzenleme için Aralık Ayını İşaret Etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, katıldığı televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Ayrıntılar haberde...
Bakan Bilgin Yeni Düzenleme için Aralık Ayını İşaret Etti
HABER GİRİŞ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TRT Haber’de katıldığı canlı yayında, 3600 ek göstergenin detayları ve ilerleyen süreçte yapılacak yeni düzenlemelere dair açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası 3600 ek göstergenin detaylarını açıklamıştı.

Çalışan ve emekçileri ilgilendiren her konunun ilgi alanlarına girdiğini belirten Bakan Bilgin,  “Bunlardan biride ek göstergeydi. Sayın Cumhurbaşkanımız bugün açıkladı. Daha öncede bildiğiniz gibi asgari ücrette devrim niteliğinde bir artış yapmıştık.” diye konuştu.

“Cumhurbaşkanımız bizden kapsamlı bir düzenleme istedi bizde bunu yaptık.” ifadeleri ile sözlerini sürdüren Bakan Bilgin, 5 milyon 300 bin emekliyi kapsayan bir çalışma ile sendikaların ve kimsenin beklemediği bir düzenleme yaptıklarını söyledi.

Yeni Düzenleme Aralık’ta

Çalışanları enflasyona karşı koruyacak bir düzenleme yapacaklarını kaydeden Bakan Bilgin, “Biz Aralık ayında da bir düzenleme yapacağız. Geçen sene yaptığımız gibi kamu çalışanlarımızı yeniden, aynı zamanda toplu sözleşme farkını, enflasyonu ve diğer ek düzenlemeleri de yapacağız. Kamu çalışanlarının maaşlarına ve emekli ikramiyelerine yansımaları olacak” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

Aralık ayında yapılan düzenleme ile ek göstergelerin maaşlara etkisinin artacağını kaydeden Bilgin, 200 bin lira emekli ikramiyesi alanların 50 bin lira fazla para alacağını söyledi.

Sırada Sözleşmeli Personel ve EYT Var

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, bundan sonraki süreçte sözleşmeli personele kadro ve EYT’lilere yönelik düzenlemelerin olacağını söyledi. Kamuda sözleşmeli personel istihdam edildiğini vurgulayan Bilgin, isteğe bağlı olarak kadro hakkı vereceklerini belirtti.

Bakan Bilgin sözlerinin sonunda, “Tüm sosyal meseleleri görev alanı sayıyoruz. EYT de önümüzde.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.