Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bilgin: İkinci 25 Bin İstihdam Paketini Açacağız

Bakan Bilgin, deprem bölgesinde ikinci 25 bin istihdam paketini açacaklarını duyurdu. Detaylar haberde...
Bakan Bilgin: İkinci 25 Bin İstihdam Paketini Açacağız
HABER GİRİŞ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asrın felaketi olarak nitelendirilen depremden etkilenen illerden biri olan Malatya’da Afet Koordinasyon Merkezi’nde önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Bilgin, felaketin meydana getirdiği sorunları aşmak için Türk Devleti’nin elinden gelen her şeyi yaptığını söyledi. Çalışma hayatının normalleşmesi ve üretim faaliyetlerinin başlaması için üzerlerine düşen her görevi yerine getireceklerini kaydetti.

Deprem olur olmaz SGK üzerinde yani ilaç katılım payını, doktor katılım payını depremzedelerden bunları kaldırdıklarını söyledi.

Bakan Bilgin, bölgede en önemli problemin istihdam olduğunu belirterek şu açıklamada bulundu:

“Gelir kaybına maruz kalmış olan ailelerin gelir sahibi yapılması. Bu konuda da ilk aşamada 25 bin yeni istihdam gerçekleştirdik. Geliri olmayan aileler tespit edilerek, ikinci 25 bini de bölgede uygulamaya sokacağız. İkinci 25 bin istihdam paketini de açacağız.”

GCM Yatırım Banner

Emeklilikte Yaşa Takılanlara (EYT) hakkında konuşan Bilgin, deprem bölgesinde emekli olmak isteyen vatandaşların taleplerini karşıladıklarını kaydetti. Sosyal Güvenlik Kurumunun çalışmaları devam ettiğini Bu konuda kimsenin herhangi bir hak kaybı olmayacağını söyledi.

Bu gelişmelerin öncesinde dün EYT hakkında konuşan Bilgin, hukuka uygun bir düzenlemeyle görevini yaptıklarını dile getirdi.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın