Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bilgin: Geçici İşçi Sorunu Tarihsel Bir Adımla Çözülecek

Vedat Bilgin, çözülmesi gereken çok sayıda dosyanın olduğunu söyleyerek taşeron işçiler sorununa işaret etti. Detaylar haberin içerisinde;
Bilgin: Geçici İşçi Sorunu Tarihsel Bir Adımla Çözülecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Emekleri Yasalara Takılanlar (EYT) düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bilgin, EYT’nin Türkiye’nin 20 yıllık sorunu olduğunu vurgulayarak mağduriyetlerin giderilmesi için gerekli yasal düzenlemelerin hayata geçirildiğini hatırlattı.

EYT sorununun çözülmesin platformlarında katkısı olduğunu bildiren Bilgin, önemli olanın EYT meselesinin çözülmesi olduğuna dikkat çekti.

Hukuk kurallarının geriye doğru işletilemez olduğuna işaret ederek, “Bu mağduriyet fikri de oradan doğmuştu. Hukuka uygun bir düzenlemeyle biz görevimizi yaptık.” ifadelerini kullandı.

Çözüme Kavuşturulan Meseleler Seçim için Yapılmadı

Çalışma hayatındaki tüm problemlerin çözülmesinde kararlılıkla çalışacaklarını aktaran Bilgin, EYT gibi bir sorunun çözüldüğünün altını çizdi.

Şu anda Meclis’te geçici işçiler sorununun olduğunu kaydederek, söz konusu problemin de tarihsel olarak atılacak bir adımla çözüleceğini savundu.

GCM Yatırım Banner

Bakan Bilgin, çözüme kavuşturulan meselelerin seçim için yapılmadığını ileri sürerek şöyle konuştu;

“Bu konu seçime yetişir mi? diye soranlar var. Seçime yetişmesi gerekmiyor zaten seçimi biz alırız. Bazı sorunlar seçimden sonra çözülecek. Çünkü önümüzde çözülmesi gereken çok sayıda dosya var.”

Çalışanlarını, Emeklilerini, Emekçileri Korumak Anayasal Görevdir

Çözülmesi gereken taşeron işçi sorunu olduğunu anımsatarak, başka sorunların da olduğunu belirtti. Tüm sorunların adım adım çözüleceğini, çözülmedik hiçbir meselenin kalmayacağını ekledi.

Yaptığı açıklamada Bilgin, “Çalışma hayatı huzurlu olursa, çalışma hayatında işçi, işveren, devlet arasındaki ilişkide emeğin hukukunu koruyan bir yaklaşım hakim olursa sorunlar çözülür.” diyerek dikkat çekti.

Türkiye’nin sosyal bir devlet olduğunu vurgulayan Bilgin, “Çalışanlarını, emeklilerini, emekçilerini korumak Anayasal görevidir.” dedi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.