Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bilgin: Geçici İşçi Sorunu Tarihsel Bir Adımla Çözülecek

Vedat Bilgin, çözülmesi gereken çok sayıda dosyanın olduğunu söyleyerek taşeron işçiler sorununa işaret etti. Detaylar haberin içerisinde;
Bilgin: Geçici İşçi Sorunu Tarihsel Bir Adımla Çözülecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Emekleri Yasalara Takılanlar (EYT) düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bilgin, EYT’nin Türkiye’nin 20 yıllık sorunu olduğunu vurgulayarak mağduriyetlerin giderilmesi için gerekli yasal düzenlemelerin hayata geçirildiğini hatırlattı.

EYT sorununun çözülmesin platformlarında katkısı olduğunu bildiren Bilgin, önemli olanın EYT meselesinin çözülmesi olduğuna dikkat çekti.

Hukuk kurallarının geriye doğru işletilemez olduğuna işaret ederek, “Bu mağduriyet fikri de oradan doğmuştu. Hukuka uygun bir düzenlemeyle biz görevimizi yaptık.” ifadelerini kullandı.

Çözüme Kavuşturulan Meseleler Seçim için Yapılmadı

Çalışma hayatındaki tüm problemlerin çözülmesinde kararlılıkla çalışacaklarını aktaran Bilgin, EYT gibi bir sorunun çözüldüğünün altını çizdi.

Şu anda Meclis’te geçici işçiler sorununun olduğunu kaydederek, söz konusu problemin de tarihsel olarak atılacak bir adımla çözüleceğini savundu.

Bakan Bilgin, çözüme kavuşturulan meselelerin seçim için yapılmadığını ileri sürerek şöyle konuştu;

“Bu konu seçime yetişir mi? diye soranlar var. Seçime yetişmesi gerekmiyor zaten seçimi biz alırız. Bazı sorunlar seçimden sonra çözülecek. Çünkü önümüzde çözülmesi gereken çok sayıda dosya var.”

Çalışanlarını, Emeklilerini, Emekçileri Korumak Anayasal Görevdir

Çözülmesi gereken taşeron işçi sorunu olduğunu anımsatarak, başka sorunların da olduğunu belirtti. Tüm sorunların adım adım çözüleceğini, çözülmedik hiçbir meselenin kalmayacağını ekledi.

Yaptığı açıklamada Bilgin, “Çalışma hayatı huzurlu olursa, çalışma hayatında işçi, işveren, devlet arasındaki ilişkide emeğin hukukunu koruyan bir yaklaşım hakim olursa sorunlar çözülür.” diyerek dikkat çekti.

Türkiye’nin sosyal bir devlet olduğunu vurgulayan Bilgin, “Çalışanlarını, emeklilerini, emekçilerini korumak Anayasal görevidir.” dedi.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu