Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bayraktar Yanıtladı: Mayıs’ta Doğal Gaz ve Elektriğe Zam Var mı?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, mayıs ayında elektrik ve doğal gaz fiyatlarına zam yapılıp yapılmayacağı sorusunu yanıtladı.
Bakan Bayraktar Yanıtladı: Mayıs’ta Doğal Gaz ve Elektriğe Zam Var mı?
HABER GİRİŞ

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, NTV’de katıldığı canlı yayında, merak edilen elektrik ve doğal gaz fiyatlarına zam gelip gelmeyeceği sorusunu yanıtladı. Bakan Bayraktar, bölgesel ve küresel risklerin arttığı bir dönemde elektrik ve doğal gazı en uygun fiyattan kullanıma sunmayı hedeflediklerini belirterek, Mayıs’ta fiyatlara zam yapılmayacağını söyledi.

Bakan Bayraktar, 87-88 dolara gelen bir petrol fiyatı olduğuna dikkat çekerek, “Doğal gazda yukarı yönlü bir hareket görmeye başladık. Bunlardan bağımsız olmamız söz konusu değil. En uygun şekilde vatandaşlarımıza nasıl sunabiliriz çabası içindeyiz. Biz yaşanan seçim süreçlerini geçirdik buna rağmen nisanda zam yapılmadı. Mayısta da zam beklentisi gözükmüyor.” diye konuştu.

Bakan Bayraktar Doğal gaz desteklerinin devam edip etmeyeceğini de açıkladı. Sosyal açıdan desteklenmesi gereken grupları desteklemeye devam edeceklerini belirten Bayraktar, “Belki bütün kesimlerin desteklenmesi gibi bir süreç doğru olmayabilir. Maliyetleri belli ölçüde de karşılamamız gerekecek. Burada imkanlarımız dahilinde yapılabilecek ne varsa onları yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bayraktar, Somali deniz tarafında petrol rezervi olabileceğini düşündüklerini, sismik çalışmaya başlayacaklarını ve 2025 yılında derin deniz sondajı yapmayı planladıklarını söyledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.