Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Akar’dan F-16 Açıklaması

Bakan Hulusi Akar, F-16 alımı hakkında konuşarak bazı ABD Kongre üyelerini aklı selim olmaya davet etti. Detaylar haberde...
Bakan Akar’dan F-16 Açıklaması
HABER GİRİŞ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye’nin F-16 alımı ile ilgili açıklama yaptı. ABD Kongre üyelerinin, soruna rasyonel şekilde yaklaşmaları gerektiğini dile getirdi.

Bakan Akar, CNN Türk’te konuya yönelik açıklamalarda bulundu. Sorumlulukların yerine getirildiğini kaydeden Akar, bunu müttefiklerden de beklediklerini söyledi. ABD Başkanı’nın olumlu görüşte olduğunu bildirdi.

Beyaz Saray ve Pentagon’da olumlu açıklamalar geldiğini söyledi.

Bazı Kongre üyelerinin yaptığı olumsuz açıklamalara değinen Bakan Akar, onları aklım selim olmaya davet etti. Rasyonel bir şekilde soruna yaklaşılması gerektiğini kaydetti.

Bakan Akar, “Türkiye’nin güçlü olması demek NATO’nun güçlü olması demek. Herkesin aklı başına toplaması lazım.” dedi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

F-35 programı hakkında konuşan Akar, Türkiye’nin bu programdan hukuka aykırı şekilde çıkarıldığını bildirdi.

Türkiye-Yunanistan ilişkileri hakkında konuşan Akar, olumlu ve yapıcı görüşmelerin yapıldığını kaydetti. İyi komşuluk ilişkileri çerçevesinde, barışçıl yollarla sorunlara çözüm bulunmasını temenni ettiklerini bilirdi.

Bu gelişmelerin öncesinde Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Ocak ayında F-16 alımlarıyla ilgili konuşmuştu. “Artık bize satmak için yalvarsalar da almayız” şeklinde konuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.