Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Akar: “Türkiye’nin Politikaları İfade Edildi”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz görüştü. Ortak basın açıklamasında İki ülkenin ilişkilerine yönelik önemli mesajlar verildi.
Bakan Akar: “Türkiye’nin Politikaları İfade Edildi”
HABER GİRİŞ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İsrailli mevkidaşı Benny Gantz ile bir araya geldi. Yapılan görüşmenin ardından Akar ve Gantz ortak basın açıklaması yaptı.

Bakan Akar, ziyaretin önemine değinerek uzun bir süre sonra Türkiye’ye gelen ilk Savunma Bakanı olduğunu söyledi.

Hulusi Akar, Türkiye ve İsrail’in bölgede gerçekten önemli aktörler olduğunu belirtti. İki ülke arasında hem tarihi hem de kültürel bakımdan ciddi bağların olduğunu aktardı. Bu doğrultuda bugün verimli bir görüşme yapıldığını söyledi. Türkiye’nin politikalarının açık bir şekilde ifade edildiğini söyledi.

“Türkiye-İsrail İlişkileri Bölgesel Barışa Katkı Sağlayacak”

Türkiye olarak İsrail ile ilişkilerin savunma, güvenlik ve enerji gibi alanlarda geliştirilmesini istediklerini belirten Bakan Akar, bölgesel barışa katkı sağlayacağını aktardı.

Ülkenin hassasiyetlerinden açıkça bahsedildiğini söyleyen Akar, işbirliğinin ve güvenliğinin gelişmesinde neler yapabilecekleri konusunda karşılıklı bilgi ve görüş alışverişinde bulunduklarını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

“İkili diyalogun artması başta Filistin olmak üzere fikir ayrılığının yaşandığı bazı konuların çözümünü kolaylaştıracağına inanıyoruz. Sayın Gantz’ın Bakanlığımıza yaptığı ziyaret dolayısıyla ilişkilerin daha da gelişeceğine inanıyorum.” ifadelerinde bulundu.

“Türkiye Küresel İstikrarın Sağlanmasında Önemli Bir Rol”

İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz ise Türkiye’nin en büyük beş ticaret ortaklarından biri olduğunu söyleyerek iki ülkenin zengin bir temel üzerinden modern zengin toplumlar inşa ettiğini vurguladı.

Türkiye’nin küresel istikrarın sağlanmasında önemli bir rol oynadığını belirtti. İki ülke arasındaki bağların olumlu bir şekilde ilerlediğini söyledi. Filistin konusunda gelişmelerin Türkiye ile İsrail arasında olumlu bir etkisinin olacağına inandığını bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.