Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Açıkladı: Kırsal Kalkınma Projelerine Büyük Hibe Desteği

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 2023 yılı içinde kırsal kalkınma projelerine sağlanan hibe desteklerine ilişkin açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Bakan Açıkladı: Kırsal Kalkınma Projelerine Büyük Hibe Desteği
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 2023 yılı içinde kırsal kalkınma projelerine 4 milyar 708 milyon lira hibe desteği sağlandığını açıkladı. Söz konusu desteklerle hayata geçirilen projelerin 13 bin 481 kişinin istihdamına katkıda bulunduğunu belirtti.

Bakan Yumaklı, sosyal medya platformu X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, kırsal kalkınma desteklerine ilişkin bilgilendirmede bulundu.

2023 yılını kırsal yatırımların yılı yaptıklarının altını çizen Yumaklı, kırsal yatırımlar için hibe desteklerini artırmaya devam edeceklerinin mesajını verdi.

Paylaşımın devamında sunulan tablo ile IPARD Programı, Kırsal Kalkınma Programlarının Desteklenmesi Projesi, Bireysel Sulama Sistemleri Desteklemeleri, Uzman Eller Projesi ve Dış Kaynaklı Kırsal Kalkınma Projeleri başlıkları altında sağlanan hibe tutarı ve istihdam sayısına dair detaylar verildi.

IPARD Programı kapsamında 3 bin 375 projeye 3 milyar TL hibe desteği verilip 7 bin 200 kişinin istihdam edildiği; Kırsal Kalkınma Programlarının Desteklenmesi Projesi’nde 495 projeye 648 milyon lira hibe desteği verilip 2 bin 84 kişinin istihdam edildiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Bireysel sulama sistemleri desteklemeleri çerçevesinde 6 bin 522 projeye 609 milyon lira destek sağlandığı ve projelerin 749 bin dekarda uygulandığı bilgisi verildi.

2023 Kırsal Kalkınma Hibe Destekleri
Kaynak: X / @ibrahimyumakli

Ayrıca, Uzman Eller Projesiyle 1292 girişimciye 320 milyon lira hibe desteği verildiği ve Dış Kaynaklı Kırsal Kalkınma Projeleri çerçevesinde 131 milyon lira hibe desteği verilip 2 bin 905 kişiye istihdam sağlandığı belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın