Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Açıkladı: Faizsiz Evlilik Kredisinde Sona Gelindi

Bakan Göktaş, faizsiz evlilik kredisi kapsamında 48 ay vadeli 2 yılı geri ödemesiz 150 bin lira kredi desteği için hazırlıkların tamamlandığını söyledi. İşte detaylar;
Bakan Açıkladı: Faizsiz Evlilik Kredisinde Sona Gelindi
HABER GİRİŞ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, evlenecek çiftlere 2 yıl ödemesiz kredi verilmesini içeren “Aile ve Gençlik Fonu” ile ilgili açıklamalarda bulundu. Göktaş, başvuru sürecine yönelik arka plan çalışmalarını ve hazırlıklarını tamamladıklarını belirtti.

Program çerçevesinde başvurusu onaylananlara toplam 48 ay vadeli 2 yılı geri ödemesiz 150 bin lira kredi desteği sağlanacağını paylaştı. Türkiye’nin yeraltı zenginliklerinden elde edilecek gelirler sayesinde gençlerin geleceğine yatırım yapacaklarını ifade etti.

Ayrıca kendi işini kurmak isteyen gençlerin girişimlerine ve projelerine destek olacaklarını söyleyen Göktaş, fonun ilk uygulamasını deprem bölgesinde başlatacaklarını kaydetti. İlerleyen süreçte ise bunun tüm Türkiye’yi kapsayacağını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Eylül tarihinde faizsiz evlilik kredisini vatandaşlarla paylaşmıştı. Devam eden süreçte Aile ve Gençlik Fonu kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi ve yasalaştı.

Sosyal Yardımlar

Sosyal yardımlarla ilgili daha önce ortaya atılan “4,4 milyon vatandaşı sosyal yardımlara muhtaç ettiler” iddialarına değindi. Bunun tamamen gerçek dışı ve algı oluşturma çabasından ibaret olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu yardımlardan faydalananların yüzde 82’sini çalışamayacak durumda olan vatandaşların oluşturduğunu vurguladı. Sosyal yardımlar çerçevesinde yardım taleplerinin 4 dakika içerisinde sistem üzerinden kendilerine ulaştığını, daha önce bunun 30 güne kadar uzadığını hatırlattı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.