Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bahçeli AB Defterini Kapattı: Bizim için Bitmiştir

Partisinin MYK toplantısında Türkiye’nin AB üyelik sürecine ilişkin görüş paylaşan MHP lideri, AB ve NATO için rest konuşması yaptı.
Bahçeli AB Defterini Kapattı: Bizim için Bitmiştir
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın NATO liderler zirvesinde masaya getirdiği Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) üyelik süreci konuşulmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB’ye giriş kapısının açılmasını beklerken ittifak ortağı ise aksi yönde çıkış yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AB defterinin açılmamak üzere kapandığını söyledi.

Partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında konuşan Bahçeli, ”Bizim için AB bitmiştir. Müzakere defteri açılmamak üzere mutlaka kapatılmalı. NATO’ya da mahkum olmadığımız herkesçe bilinmelidir” diye çıkışta bulundu.


Türkiye ile AB arasında karşılıklı güveni tahsis etmesi beklenen Varna Zirvesi’nden sonuç çıkmadığına dikkat çeken MHP lideri şöyle konuştu:

“AB’nin Türkiye’yi üye olarak kabul etme niyeti tutarlı bir bakışı yoktur hiç de olmamıştır. Türkiye bir yol ayrımına riayet ederek bir karar vermenin eşiğine gelmiştir. Gerçekten vakit Türkiye vaktidir. Vakit Brüksel macerasına son vermek vaktidir. AB madem bizi istemiyor o halde biz de onların dünden istemediğini üyelik serüvenini bir an evvel noktalanması hususunda parti görüşümüzü milletimizle paylaşıyoruz.”

Türkiye’nin üyesi olduğu NATO için de olumsuz görüş bildiren Bahçeli, “AB ile doğmadık AB ile de ölmeyiz. 60 yıl kaybettik bir 60 yıl daha kaybedemeyiz. NATO’ya da mahkum olmadığımız herkesçe bilinmelidir” diye ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu