Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AZTEK 2 Milyar TL Borçlanacak! ULUUN ve ECILC’dan Son Duyurular

KAP üzerinden açıklama yapan AZTEK, 2 milyar TL borçlanacağını, ULUUN ve ECILC ise temettü duyurularını paylaştı.
AZTEK 2 Milyar TL Borçlanacak! ULUUN ve ECILC’dan Son Duyurular
Yorum

Aztek Teknoloji Ürünleri Ticaret (AZTEK), bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı paylaşımda, yatırımcılarını borçlanma aracı ihracı hakkında bilgilendirdi. Şirket açıklamasında 1 yıllık süreç içerisinde 2 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç etmeye karar verdiğini duyurdu.

Konuyla ilgili olarak Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yapıldığı ifade edildi.

AZTEK, günlük yüzde 5 kayıpla 24,3 TL’ye geriledi.

Ulusoy Un

11 Nisan tarihinde KAP üzerinden açıklama yapan Ulusoy Un (ULUUN), yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Alfaway Gıda San. Ve Tic. A.Ş’nin temettü ve bedelsiz sermaye artırımına yönelik paylaşımda bulundu.

Alfaway Gıda Yönetim Kurulu tarafından geçen yılın karından 9,5 milyon TL tutarında nakit temettü dağıtılmasına, 5 milyon TL ödenmiş sermayesinin ise 35 milyon TL iç kaynaklardan karşılanarak bedelsiz olarak 40 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildiğini duyurdu.

ULUUN, günlük yüzde 3,8 artışla kapanışını 28,4 TL’den yaptı.

Eczacıbaşı

EİS Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret (ECILC), kar payı dağıtımına yönelik açıklama yaptı. Şirket pay başına brüt 0,41 TL, net 0,36 TL nakit temettü kararının Genel Kurul tarafından onaylandığını ifade etti.

Şirketin 2022’deki net karı 4,1 milyar TL seviyesindeydi. ECILC, günlük yüzde 1 kayıpla 30,8 TL’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu