Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aylık Yüzde 101 Kazandıran Halka Arzdan Yeni Sözleşme

Borsa İstanbul’da MEKAG koduyla işlem gören Meka Beton, KAP üzerinden yurt içinde bir müşterisiyle imzaladığı 2,5 milyon euroluk sözleşmeyi açıkladı.
Aylık Yüzde 101 Kazandıran Halka Arzdan Yeni Sözleşme
HABER GİRİŞ

Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden şirketin cirosunu ve karlılığını olumlu etkileyecek bir sözleşme imzalandığını duyurarak yatırımcıları bilgilendirdi.

Şirket, yurt içi yerleşik bir müşterisi ile 15.11.2023 tarihinde Kırma Eleme Tesisi Satış Sözleşmesi imzalandığını duyurdu.

Sözleşmenin bedelinin KDV dahil 2.520.000 euro olduğu aktarıldı. Sözleşmeye konu tesisin dizayn, üretim, sevkiyat ve montaj işlemlerinin Nisan 2024 tarihine kadar tamamlanmasının planlandığı açıklandı.

Aylık Yüzde 101 Kazandıran Halka Arzdan Yeni SözleşmeKaynak: Paratic Piyasalar

Meka Beton, 5-6 Ekim tarihlerinde 25 TL fiyattan halka arz olmuştu ve Borsa İstanbul’da 12 Ekim tarihinde işlem görmeye başlamıştı. Şirketin halka arzına toplam 3,1 milyon yatırımcı katılmıştı ve 16,9 milyon adet lotun dağıtımı gerçekleştirilmişti.

GCM Yatırım Banner

Şirketin halka arz olduktan sonra tavan serisi toplam 13 gün sürmüştü ve 86 TL’ye kadar çıkmıştı. Bu noktadan gelen satışlarla bir miktar gerileyen MEKAG, 15 Kasım’da kapanışını 61 TL’den yaptı. Hisse, yatırımcısına aylık bazda yüzde 101 oranında kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın