Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aybaş Alkole Gelen Yeni Zammı Duyurdu

Aldığı para cezasından sonra alkol zammını sansürleyerek anlatma kararı alan Aybaş, yeni zam haberini bu kez bilmeceyle paylaştı.
Aybaş Alkole Gelen Yeni Zammı Duyurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sigara zammını duyurduğunda tütün ürünlerinin reklamını yaptığı gerekçesiyle 253 bin 300 liralık idari para cezasına çarptırıldıktan sonra yeni zam haberlerini sansürleyerek anlatma yoluna gitti.

Alkole gelen zamların ardı kesilmediği için yeni yöntemler bulan Aybaş, Ekim ayında sansürleyerek anlattığı şarap zammından sonra gelen viski zammını bu kez bilmeceyle anlattı.

Twitter üzerinden paylaşım yapan Tekel Bayileri Platformu Başkanı, viskiye yüzde 12 oranında zam geldiğini şu bilmeceyle duyurdu:

Özgür Aybaş Twitter Zam Haberi
Kaynak: Twitter

Üretimi Yasal, Satışı Serbest Olan Alkolün İsmini Söylemek Yasak

Daha önce şarap fiyatlarına gelen yüzde 15 ila 25’lik zammı duyururken, alkol ürünlerinin tanıtım ve reklamını yapma suçundan yeni bir para cezasıyla karşılaşmak istemeyen Aybaş, ‘şarap’ kelimesini sansürlemişti.

İsim söylemeden, üzüm suyundan yapılmış ürün çeşitlerine gelen zam haberini yine sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Aybaş ifadesinde, “üretimi yasal, satışı serbest olan” şarabın isminin yasak olduğuna dikkat çekmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu