Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aybaş Alkole Gelen Yeni Zammı Duyurdu

Aldığı para cezasından sonra alkol zammını sansürleyerek anlatma kararı alan Aybaş, yeni zam haberini bu kez bilmeceyle paylaştı.
Aybaş Alkole Gelen Yeni Zammı Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sigara zammını duyurduğunda tütün ürünlerinin reklamını yaptığı gerekçesiyle 253 bin 300 liralık idari para cezasına çarptırıldıktan sonra yeni zam haberlerini sansürleyerek anlatma yoluna gitti.

Alkole gelen zamların ardı kesilmediği için yeni yöntemler bulan Aybaş, Ekim ayında sansürleyerek anlattığı şarap zammından sonra gelen viski zammını bu kez bilmeceyle anlattı.

Twitter üzerinden paylaşım yapan Tekel Bayileri Platformu Başkanı, viskiye yüzde 12 oranında zam geldiğini şu bilmeceyle duyurdu:

Özgür Aybaş Twitter Zam Haberi
Kaynak: Twitter

Üretimi Yasal, Satışı Serbest Olan Alkolün İsmini Söylemek Yasak

Daha önce şarap fiyatlarına gelen yüzde 15 ila 25’lik zammı duyururken, alkol ürünlerinin tanıtım ve reklamını yapma suçundan yeni bir para cezasıyla karşılaşmak istemeyen Aybaş, ‘şarap’ kelimesini sansürlemişti.

İsim söylemeden, üzüm suyundan yapılmış ürün çeşitlerine gelen zam haberini yine sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

GCM Yatırım Banner

Aybaş ifadesinde, “üretimi yasal, satışı serbest olan” şarabın isminin yasak olduğuna dikkat çekmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın