Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aybaş Alkol Zammını Sansürleyerek Anlattı

Tütün zammını duyurduğu paylaşımında para cezası alan Tekel Bayileri Platformu Başkanı, alkol zammı için başka bir yol buldu. Detaylar haberde;
Aybaş Alkol Zammını Sansürleyerek Anlattı
HABER GİRİŞ

Geçtiğimiz haftalarda sigara zammını duyuran Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş’a verilen 253 bin 300 liralık idari para cezasının ardından bir zam haberi daha geldi. Ancak Aybaş, bu kez zam haberini sansürleyerek paylaştı.

Ekim ayının ortasında tütün ürünlerine gelen zamlı fiyatları sosyal medya hesabında paylaştığında tütün ürünlerinin reklam ve tanıtımını yapmakla suçlanan Akbaş, bugünkü paylaşımında ‘şarap’ demeden üzüm suyundan yapılmış ürün çeşitlerine gelen zammı duyurdu.

Tekel Bayileri Platform Başkanı, şarap fiyatlarına yüzde 15 ila 25 zam geldiğini Twitter üzerinden şu ifadelerle açıkladı:

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Twitter
Kaynak: Twitter

Aybaş ifadesinde, “üretimi yasal, satışı serbest olan” şarabın isminin yasak olduğuna dikkat çekti.

Ayrıca Mardin Midyat bölgesindeki satışa hazır halde olan Wine (Süryani) için zam oranının ise daha yüksek olduğunu paylaştı. Süryani’ye gelen zammın yüzde 50 ila 60 oranında olduğunu kaydetti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın