Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Avustralya Putin’in Kızlarını ve Rus Senatörleri Hedef Aldı

Avustralya hükümeti bugünkü güncellemesiyle Putin’in kızlarına yönelik yaptırım açıklayan ülkeler arasına katıldı. İşte detaylar;
Avustralya Putin’in Kızlarını ve Rus Senatörleri Hedef Aldı
HABER GİRİŞ

Rusya-Ukrayna savaşının ikinci ayında, çatışmaya ilişkin gelişmelerin yanında tarihi yaptırımların da sürdüğü görülüyor. ABD’nin başlattığı Putin’in kızlarına yönelik yaptırım dalgasına bugün açıkladığı güncelleme ile Avustralya da katıldı.

Avustralya hükümeti, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in iki kızı ve Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un kızına yaptırımlar ve seyahat yasakları duyurdu. Avustralya, Rusya’nın yasadışı savaşına yanıt olarak, Rus senatörleri ve Putin ile Dışişleri Bakanı Lavrov’una ile üyelerinde oluşan 147 kişiye daha hedefli mali yaptırımlar uyguladı.

Avustralya’nın Rus Yaptırım Sayısı 750’ye Ulaştı!

Böylelikle Avustralya’nın yasadışı işgale tepki olarak yaptırım uyguladığı toplam kişi ve kuruluş sayısı yaklaşık 750’ye ulaştı.

Aynı zamanda Avustralya, ortaklarıyla koordineli biçimde Rusya’nın Ukrayna’daki haksız ve sebepsiz saldırganlığının sorumluluğunu taşıyanları veya nüfuzu elinde tutanları hedef alarak Rusya üzerindeki maliyetleri artıracağını bildirdi.

Yapılan açıklamada son yaptırımların, 22 Şubat 2022’de Ukrayna’nın Donetsk ve Luhansk bölgelerinin gayri meşru bağımsızlığının tanınmasını onaylayarak Başkan Putin’e destek sağlayan 144 Rus senatörü hedef aldığı kaydedildi. 24 Şubat 2022’de Putin’in bu oyu yasadışı, sebepsiz ve tamamen haksız işgalini haklı çıkarmak için kullandığı söylendi.

GCM Yatırım Banner

Avustralya hükümeti, Ukrayna’nın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne ve Ukrayna halkına en güçlü desteğini bir kez daha yineledi. Rusya’yı askeri güçlerini Ukrayna’dan derhal geri çekmeye yönelik çağrıyı da tekrarladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın