Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Avrupa’nın Ukrayna’ya Yardımı Devam Edecek ve Artacak

Avrupalı üst düzey diplomat Josep Borell, Ukrayna'ya yapılan yardımların devam edeceği ve artırılacağı konusunda yorumlarda bulundu.
Avrupa’nın Ukrayna’ya Yardımı Devam Edecek ve Artacak
HABER GİRİŞ

Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell Repubblica gazetesine röportaj verdi. Borrell, Avrupa’nın Ukrayna’ya askeri yardım sağlamaya devam edeceğini ve bunu artıracağını söyledi.

Ukrayna’ya askeri yardım yapılmasındaki amacı ise Moskova’nın Ukrayna üzerinde kontrol kurma girişimlerini engellemek şeklinde tanımladı.

Avrupalı üst düzey diplomat, “Ukrayna’ya askeri yardımımız devam edecek ve artacak. Amacımız Moskova’nın ülke üzerindeki kontrolünü, başkenti işgal etmesini, hükümeti değiştirmesini ve üstünlüğünü tesis etmesini engellemek. Ukraynalıların savunmasına yardımcı olmak istiyoruz,” ifadelerini kullandı.

Borrell, özellikle enerji ambargosu konusunda yeni yaptırımlar konusunda oybirliği olmadığını da itiraf etti. Diplomat, “Yakın gelecekte yaptırımlar konusuna döneceğiz, ancak bazı ülkeler toplu kararları veto edeceklerini zaten söylediler,” dedi.

Borrell, yaptırımların enerji ürünleri için üst fiyat sınırlarının belirlenmesiyle de ilgili olduğunu dile getirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.