Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AVAX için Bu Hafta Beklenti Büyük: Altcoin O Seviyeye Çıkabilir

AVAX fiyatı, yükseliş momentumunun yeniden toparlandığına işaret ederken altcoin için kısa vadede yeni bir ralli beklentisi oluşmaya başladı. Detaylar;
AVAX için Bu Hafta Beklenti Büyük: Altcoin O Seviyeye Çıkabilir
HABER GİRİŞ

Avalanche ağının yerel para birimi AVAX’ın fiyatı, 2024 yılında yenilenen yükseliş momentumuyla hızla yükseliyor. Bu hareket, 2023’ün son gününde yaşanan satışların ardından gelirken alım baskısının devam etmesiyle AVAX’ın yükselişini sürdürmesinin muhtemel olduğu belirtiliyor.

AVAX fiyatı, 1 Ocak ile şu anki mevcut işlem seviyesi olan 43 dolar arasında yüzde 12’lik etkileyici bir yükseliş sergiledi. Bu yükseliş 2024’ün ilk işlem haftasında gerçekleşti ve 31 Aralık’taki satışlar nedeniyle muhtemelen daha uzun sürmesi bekleniyor.

Söz konusu hareketin, 19 Aralık’taki düşük seviye olan 38 doların altında kalan likiditeyi topladığına da dikkat çekiliyor.

AVAX için Yüzde 27’lik Yükseliş Beklentisi

AVAX fiyatını analiz eden kripto analisti Akash Girimath, altcoinlerde görülen yaygın boğa rallisi devam tanımlayıcılarından birinin, bir önceki düşük seviyenin süpürülmesi ve daha yüksek bir zirve üretilmesi olduğunu belirtti. Dolayısıyla, son rallinin Avalanche token sahipleri için yakın gelecekte daha fazla kazanca işaret ediyor gibi göründüğünü ifade etti.

Yatırımcıların ileriye dönük olarak AVAX fiyatının 51 dolardan 56 dolara kadar uzanan bir direnç bölgesine girmesini bekleyebileceğini söylerken mevcut 43 dolar seviyesinden 55 dolara yapılan bu hamlenin, yüzde 27’lik bir yükseliş anlamına geleceğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Olası düşüş senaryosundan bahsetmeyi de es geçmeyen analist, AVAX’ın teknik tablosunun boğa rallisinin yeniden başladığını gösterse de, 49 doların üzerinde bir yükseliş kaydedilemediği durumda yatırımcıların dikkatli olması gerektiği konusunda uyardı.

Bu olası hareketin, zayıflığın ilk işareti olacağını ve bu gelişmenin 37 doların altının görülmesine neden olup yükseliş tezini geçersiz kılabileceğini belirtti.

AVAX Fiyat Analizi
Kaynak: TradingView

Böyle bir durumda, piyasa değeriyle en büyük 9. kripto varlık için mevcut fiyat seviyelerinden yaklaşık yüzde 16’lık bir düşüş görülebileceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın