Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Avalanche’taki Gelişme AVAX’ı Ayılardan Kurtarabilecek mi?

Avalanche ağı için duyurulan yeni gelişmeler ile birlikte AVAX fiyatında bir hareketlenme olabilir mi? Detaylar haberde;
Avalanche’taki Gelişme AVAX’ı Ayılardan Kurtarabilecek mi?
Son Güncelleme: 
Yorum

Piyasa değeriyle en büyük ilk 15 kripto para birimi arasında yer alan Avalanche (AVAX), yatırımcılarının 2023 yılı için büyük umutlar beslediği kripto varlıklar arasında yer alıyor. Avalanche ağındaki son yenilikler ve duyuruların yanı sıra göstergeler altcoinin fiyat hareketlerine dair bazı işaretler veriyor.

AVAX, P-zinciri için yeni özellikler ve yetenekler ekleyen yeni bir gezgin başlattı. Bunun yanı sıra, AVAX’ın fiyat hareketi ve zincir üstü ölçümleri düşüş eğilimindeydi. Peki, P-Chain güncellemesi AVAX’ı ayılardan kurtarabilir mi?

Avalanche, blok zincirinin tekliflerini ve yeteneklerini artıran büyük bir duyuru yaptı. Avalanche’ın P-Chain’i için Ava Labs, staking’den ayrıntılı işlem ayrıntılarına kadar tüm P-Chain faaliyetlerine ilişkin daha derin görünürlük sunan yeni bir gezgin tanıttı.

Kaynak: Twitter / @avalancheavax

AVAX için Masadaki Yenilikler Neler?

Herkes, yeni P-Chain Explorer ile Avalanche’ın doğrulayıcıları, delegasyon işlemleri, staking, ödül dağıtımı, alt ağ yapıları ve daha fazlası hakkında kapsamlı zincir içi istatistikleri görüntüleyebilir. Yeni gezginin ek bir avantajı da herkese açık olması ve herkesin ağın gücünü daha iyi anlamasına olanak sağlamasıdır.

AVAX Daily, P-Chain gelişiminin yanı sıra ağın C-Chain istatistiklerini de açıkladı. Haftalık istatistiklere göre, C-Chain’in işlemleri 30 Ocak’ta yüzde 21 artışla 11.8 milyonu aştı. Ayrıca, staking ödülü de yüzde 8.5 oranında bir artış kaydetti.

Kaynak: Twitter / @AVAXDaily

Bu Cephede Endişeler Mevcut

Ancak CoinMarketCap’e göre son 24 saatte yüzde 4’ün üzerinde düşüş kaydettiği için bu güncellemeler AVAX’ın fiyatına olumu etki göstermedi. Kripto para, haber yazımı esnasında 6.2 milyar doların üzerinde piyasa değeriyle 19.94 dolardan işlem görüyordu.

Avalanche’ın toplam kilitli değeri (TVL) bu yılın başından beri artıyordu, ancak son birkaç gün içinde düşüş kaydetti. AVAX’ın vadeli işlemler piyasasındaki talebi, DyDx ve Binance fonlama oranlarının düşmesi nedeniyle geçen hafta geriledi.

Geliştirme faaliyeti de 30 Ocak 2023’te benzer bir düşüş gösterdi.

Kaynak: Santiment

Bununla birlikte, AVAX’ın sosyal hacmi, kripto topluluğundaki popülaritesini yansıtacak şekilde sürekli olarak yüksek kaldı. AVAX’ın NFT alanı geçen hafta büyüme kaydetti.

Kaynak: Santiment

Ayrıca Santiment’in grafiği, AVAX’ın toplam NFT işlem sayılarının ve USD cinsinden NFT işlem hacminin arttığını ortaya koydu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu