Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Atık Cam Taahhütleri Şişecam’ı Zora Soktu! Soruşturma Açıldı

Rekabet Kurulu'nun 5 Temmuz'da başlattığı soruşturma ile gündeme gelen Şişecam bugün KAP üzerinden konuya ilişkin açıklama paylaştı. İşte detaylar;
Atık Cam Taahhütleri Şişecam’ı Zora Soktu! Soruşturma Açıldı
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurulu’nun 5 Temmuz’da duyurduğu Şişecam hakkında açtığını soruşturma hakkında bugün yeni bir gelişme kaydedildi. Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (SISE), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Rekabet Kurulu’nun aldığı kararla ilgili açıklama yaptı.

KAP bildirisinde bugün şirket ve bağlı ortaklığı Şişecam Çevre Sistemleri A.Ş.’nin 27 Ekim 2021 tarihli açıklamasını anımsattı. Bu doğrultuda atık cam dönüşüm faaliyetleri için verilen taahhütleri yerine getirmeyi taahhüt ettiği ve bu taahhütlerin Rekabet Kurulu tarafından bağlayıcı hale getirildiği hatırlatıldı.

Ancak, taahhütlere uygun davranılıp davranılmadığına dair yapılan inceleme sonucunda Rekabet Kurulu tarafından şirket ve bağlı ortaklığı hakkında 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 43. maddesinin dördüncü fıkrasının (b) bendi uyarınca soruşturma açılmasına karar verildiği bildirildi.

Sonuç olarak Rekabet Kurulu tarafından yapılan inceleme sonrasında şirketin taahhütleri yerine getirilip getirmediği ve taahhütlere uygun davranıp davranmadığı hususunda Rekabet Kurulu tarafından soruşturma açılmasına karar verildi.

Paratic Piyasalar SISE Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada SISE koduyla işlem gören şirket payları yatırımcısına yıllık bazda yüzde 10,71 oranında sınırlı bir getiri sağladı. Aylık bazda yüzde 5,5 yükselen SISE hissesi, haftalık bazda ise yüzde 1,29 artış gösterdi.

GCM Yatırım Banner

8 Temmuz’da 50,68-51,45 lira aralığında işlemlerini sürdüren SISE payları bugün TSİ 14.34 itibarıyla yüzde 1,26 düşüşle 50,8 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.