Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şişecam’a Soruşturma Açıldı! Rekabet Kurumu Nedenini Paylaştı

Yatırımcıların yakından takip ettiği hisselerin arasında yer alan ve sektörün lideri olarak kabul edilen Şişecam’a Rekabet Kurumu tarafından soruşturma açıldı.
Şişecam’a Soruşturma Açıldı! Rekabet Kurumu Nedenini Paylaştı
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurumu, 5 Temmuz’da resmi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları (SISE) ve iştiraki Şişecam Çevre Sistemleri için soruşturma açıldığını duyurdu.

Kurul, Şişecam’ın cam geri dönüşüm sektöründe faaliyet gösteren teşebbüslerin faaliyetlerini zorlaştırdığı iddiasına yönelik olarak 2021 yılında yapılan ön araştırma kapsamında Şişecam Ekonomik Bütünlüğü tarafından taahhütler sunulduğunu hatırlattı.

Sunulan taahhütlerin Kurul tarafından 21.10.2021 tarihli 21-51/712-354 sayılı kararla bağlayıcı hale getirildiği belirtildi.

“Ciddi Bulgular Elde Edildi”

Söz konusu taahhütlerin yerine getirilip getirilmediği konusunda inceleme yapıldığı ve anılan inceleme neticesinde, Kurulun elde edilen bulguları ciddi bularak Şişecam ve Çevre Sistemleri hakkında soruşturma açılmasına karar verildiği duyuruldu.

Ayrıca yapılan incelemelerde elde edilen bulgular kapsamında Çevre Sistemleri ve Karacalar Nak. Oto. Geri Dön. San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin (KARACALAR) cam kırığı fiyatlarını birlikte tespit etmek, rekabeti kısıtlama amacı taşıyan bölge ve müşteri paylaşımı yapmak ve rekabete hassas bilgi değişimi suretiyle soruşturma açılacağı bildirildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.