Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

AstraZeneca’nın Covid Aşısı %74 Etkinlik Gösterirken Hisseler Artıyor

Cambridge genel merkezli AstraZeneca hisseleri, şirketin Covid-19 aşısının büyük bir ABD çalışmasında yüzde 74 etkinlik göstermesiyle yükseldi.
AstraZeneca’nın Covid Aşısı %74 Etkinlik Gösterirken Hisseler Artıyor

AstraZeneca PLC’nin (AZN) Londra Borsası’nda işlem gören hisseleri Çarşamba günü yüzde 3,50 artıda kapandıktan sonra bugüne 59,94 dolarla başladı.

Açılış öncesinde alıcılı seyreden AZN kodlu hisseler kazançlarını seans içine genişletti. TSİ 16.35’te yüzde 0,80 artıda işlem gören hisseler 59.94 – 60.14 dolar aralığında hareket etti.

24 Eylül’de 61,29 dolarla bir yılın rekorunu kıran AZN hisse senetleri, bugün üçüncü gününde yükseldi.
AstraZeneca Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Son veriler ışığında 5 günlük getirisi yüzde 1 olurken bir ayda da aynı seviyede yükseldi. Yıl başından bu yana yüzde 20,3’ken bir yılda yüzde 11 değerlendi.

Yazım sırasında rakip şirketler de çoğunlukla pozitif bölgede hareket etti. Eli Lilly yüzde 2 artarken Biogen yüzde 0,30 Johnson & Jonhson yüzde 0,50 arttı. Sanofi yüzde 0,23 düşerken Bristol Myers, Pfizer, Abbott, GlaxoSmithLine, Merc & Co hisse senetleri yeşil renkte işlem gördü.

Yükseliş AstraZeneca Plc’nin COVID-19 aşısının semptomatik hastalığı önlemede yüzde 74 etkinlik göstermesiyle yönlendirildi.

Dün yayımlanan ABD klinik araştırmasının uzun süredir beklenen sonuçlarına göre oranın 65 yaş ve üstü kişilerde yüzde 83,5’e yükseldiği bildirildi. AstraZeneca’nın bu yıl içinde ABD onayına başvurmayı bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum