Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ASTOR, SOKE ve ENSRI’dan Güncel Haberler

KAP üzerinden yapılan açıklamalarda Astor Enerji’nin halka arz tarihi, Söke Değirmencilik’in GES yatırımı ve Ensari Deri’nin bedelsiz başvurusu açıklandı.
ASTOR, SOKE ve ENSRI’dan Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Borsada işlem gören veya görecek olan şirketler Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden gelişmeleri paylaşarak yatırımcıları bilgilendiriyor. Gün içinde halka arz sonuçları açıklanan Astor Enerji’nin (ASTOR) borsada işlem göreceği tarih açıklandı. Ayrıca Söke Değirmencilik (SOKE) halka arz gelirinin nerede kullanacağını duyururken Ensari Deri (ENSRI) bedelsiz için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurdu.

Gün içinde halka arz sonuçları açıklanan Astor Enerji’nin halka arzına 753.266 yatırımcı talep gönderdi. Halka arzda yurt içi bireysel yatırımcılara tahsis edilen payların 60,9 katı talep geldiği paylaşılmıştı.

12,50 TL’den halka arz eden şirket, 18 Ocak Perşembe günü Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

Söke Değirmencilik

2023’ün ilk günlerinde, 4 – 6 Ocak tarihlerinde talep toplayan Söke Değirmencilik, halka arzdan elde edilecek geliri Güneş Enerjisi Santrali (GES) projesi için kullanacak.

Yapılan açıklamada, Aydın-Söke ve Ankara-Sincan’da yer alan fabrikaların elektrik enerjisi ihtiyacının yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılanması amacıyla Konya’da 8000 kWe gücünde güneş enerjisi santrali yapılması için çözüm ortağı firma ile anlaşma sağlandığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Yatırımın 2023’ün son çeyreğinde tamamlanacağı tahmin ediliyor.

Ensari Deri

Borsa İstanbul’da işlem gören Ensari Deri, bugün yaptığı açıklamada yüzde 220 oranında bedelsiz sermaye artırımı için SPK’ya başvurdu.

Şirket, 36 milyon 500 bin TL olan mevcut sermayesini iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 80.300.000 TL artırarak 116.800.000 TL’ye yükseltecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın