Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Astor Enerji’den İhale, Smart Güneş’ten Sözleşme Duyurusu

Astor Enerji ihale, Smart Güneş sözleşme ve Kuyaş Yatırım ise iştirakinin elektrikli araç şarj istasyonu kurulumu hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Astor Enerji’den İhale, Smart Güneş’ten Sözleşme Duyurusu
Yorum

Astor Enerji A.Ş., Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden ihale süreci, Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi Ve Ticaret A.Ş. yeni iş ilişkisi ve Kuyaş Yatırım A.Ş ise elektrikli araç şarj istasyonları kurulumu hakkında açıklamada bulundu.

Smart Güneş, şirketin bağlı ortaklığı Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş’nin yurtiçinde yerleşik bir müşterisi arasında güneş paneli satışı kapsamında sözleşme imzaladığını açıkladı.

Söz konusu satış sözleşmesinin KDV hariç toplam 2.087.167 dolar olduğu aktarıldı. Ayrıca sözleşme tutarının yüzde 20’si tutarında avans tahsil edildiği kaydedildi.

Anlaşmanın şirket cirosuna olumlu katkı sağlayacağı aktarıldı.

Astor Enerji 1,5 Milyar TL’lik Teklif Verdi

Astor Enerji, Türkiye Elektrik İletim A.Ş’nin gerçekleştirdiği ‘’104 adet 154/33.6 kV, 80/100 MVA GÜÇ TRANSFORMATÖRÜ” konulu ihaleye katıldığını açıkladı.

Şirket söz konusu ihalede 46 adet iş kalemine KDV hariç 1.574.000.000 TL bedelle en iyi teklifi vererek ihalede 1. olduğunu açıkladı.

İhale ile ilgili gelişmelerin kamuoyu ve yatırımcılara duyurulacağını aktardı. Yapılan sözleşmenin 2022 yılı hasılata oranının yüzde 21,29 olduğu bildirildi.

Kuyaş Yatırım Green Şarj’ın Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulumunu Tamamladığını Duyurdu

Kuyaş Yatırım ise iştiraki Green Şarj İstasyonları Kurulum A.Ş tarafından 60 adet elektrikli araç şarj istasyonunun kurulumunun tamamlandığını aktardı.

Şirket açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul, Ankara, Mersin ve Yalova’da kurulan istasyonlarımızının test ve kontrol çalışmaları bittikten sonra Ekim ayında faaliyetlerine başlaması planlanmaktadır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu