Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Astor Enerji Yeni Anlaşmasını, Smart Güneş Kredi Onaylamasını Duyurdu

Smart Güneş kredi başvurusunun onaylandığını, Astor Enerji ise yeni iş ilişkisini duyurdu. Detaylar haberde...
Astor Enerji Yeni Anlaşmasını, Smart Güneş Kredi Onaylamasını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Astor Enerji A.Ş. yeni iş ilişkisi, Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş ise kredi kullanımı hakkında Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulundu.

Astor Enerji, 2 ayrı Yurtiçi Dağıtım şirketi ile anahtarlama ürünü sözleşmesi imzaladığını açıkladı. İşin bedeli 4.937.275,75 dolar olarak ifade edildi.

Açıklama sonrasında şirketin (ASTOR) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 17.54 itibarıyla en yüksek 64.65’i, en düşük ise 60.8’i gördü. Saat 18.10 itibarıyla ise yüzde 3,97’lik düşüşle 60.5den işlem gördü.

Astor Enerji Paratic Piyasalar Kaynak: Paratic Piyasalar

Smart Güneş’in 1,1 Milyar TL’lik Kredisi Onaylandı

Smart Güneş ise Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi (ALOSBİ) ‘nde yapımına başlanan Fotovoltaik Güneş Paneli üretimi yatırımı için yapılan teşvik başvurusunun Yatırımlara Proje Bazlı Devlet Yardımı verilmesi kapsamına alınarak kabul edildiğini açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Bu kapsamda yapılacak yatırımın ilk fazı için T.C. Merkez Bankası kaynaklı, 2 yılı anapara geri ödemesiz olmak üzere toplam 10 yıl vadeli 1,1 milyar Türk Lirası tutarında Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi’nin (YTAK) onaylandığını bildirdi. Kredinin kullanımı tek dilim olarak bugün itibarıyla gerçekleştiği aktarıldı.

Kredi faizinde 25 baz puan faiz indirimi uygulandığını kredinin faiz oranın ise yıllık yüzde 9,25 olduğu ifade edildi.

Smart Güneş Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin (SMRTG) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 17.55 itibarıyla en yüksek 85.4’ü, en düşük ise 84.9’u gördü. Saat 18.19 itibarıyla yüzde 1.67’lik düşüş ile 85.15’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın