Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Astor Enerji ve Cemaş Döküm’den Güncel Duyurular

Astor Enerji yeni iş ilişkisini, Cemaş Döküm ise gayrimenkul alımı hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberde...
Astor Enerji ve Cemaş Döküm’den Güncel Duyurular
Yorum

Astor Enerji A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisi hakkında açıklama yaparken Çemaş Döküm Sanayi A.Ş. ise gayrimenkul alımına yönelik açıklamada bulundu.

Astor Enerji, özel bir firma ile Güç Transformatörü, Dağıtım Transformatörü, Yüksek Gerilim Kesici ve Anahtarlama Ürünleri satış sözleşmesi imzaladığını açıkladı.

Yapılan sözleşmenin 2022 yılı hasılat oranını yüzde 1,39 olduğu bildirildi.

Söz konusu anlaşmanın bedeli 3.619.075 dolar olduğu aktarıldı.

Astor Enerji Canlı Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören (ASTOR) kodlu hisseleri bugün açılışı 69,05 TL’den yaptı. Açıklama sonrasında hafif yükseliş gösteren hisseler saat 17.59 itibarıyla 70,80 TL’den işlem gördü.

Hisseler kapanışı 18.09’da 70,80 TL’den yaptı.

Cemaş Döküm’den 7,9 Milyon TL’lik Gayrimenkul Alımı

Cemaş Döküm Sanayi A.Ş ise bağlı ortaklığı BND Elektrik Üretim A.Ş.’nin İstanbul’un Kadıköy ilçesinden arsa paylı daire niteliğindeki bağımsız bölümü aldığını açıkladı.

Söz konusu daire niteliğindeki bağımsız bölümün 7.900.000 TL bedelle alındığını açıkladı.

Şirket değerleme raporunun Harmoni Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. tarafından hazırlandığı bildirildi. Değerleme raporuna uygun olarak Işıklar Holding A.Ş.’den satın alımın gerçekleştiği kaydedildi.

Şirketin borsada işlem gören (CEMAS) kodlu hisseleri bugün açılışı 1,76 TL’den yaptı. Şirketin hisseleri kapanışı saat 18.10 itibarıyla 1.77 TL’den yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu