Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Astor Enerji, LDR Turizm, Oncosem ve Kimteks’ten Güncel Haberler

Astor Enerji ve LDR Turizm yeni anlaşmalarını duyururken, Oncosem hizmet bedellerindeki fiyat artışı ve Kimteks deprem bölgesine yapılan bağış hakkında açıklama yaptı. İşte Detaylar...
Astor Enerji, LDR Turizm, Oncosem ve Kimteks’ten Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Astor Enerji A.Ş ve LDR Turizm A.Ş. yeni iş ilişkisi, Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş. hizmet bedellerinde gerçekleşen artış, Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret ise bağış ve yardım hakkında Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulundu.

Astor Enerji, yurt içinde yerleşik üç ayrı firma ile 3.570.000 dolar tutarında “Güç Transformatörü ve Anahtarlama Ürünleri” sözleşmesi imzaladığının duyurdu. Yeni iş ilişkisinin ciro ve kârlılığa olumlu etki göstereceği belirtildi.

LDR Turizm, Maseksport Gıda ve Ih.Mad.Tek.Tar.Ihr.Ith.San.Ve Tıc. A.Ş. ile 24 ay süreli kiralama hizmet sözleşmesi imzaladığını açıkladı. Bu kapsamında toplamda 8 adet aracın kiralandığı ve sözleşme ciro büyüklüğünün toplamının KDV hariç 2.400.000 TL olduğu ifade edildi.

Oncosem Hizmet Bedellerinde Yüzde 55 Fiyat Artışı Uyguladı

KAP üzerinden duyuruda bulunan bir diğer şirket Oncosem Onkolojik, şu açıklamada bulundu:

“6.03.2023 Tarih ve 32134 (mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayınlanan SUT (Sağlık Uygulama Tebliği) kapsamında hizmet verdiğimiz 704.691 – 704.693 SUT Kodlu “OTOMATİK / ROBOTİK / MANUEL İNFÜZYON KEMOTERAPİSİ ” Hizmet Puanlarında yüzde 55 artış yapılmıştır.”

GCM Yatırım Banner

Şirket, bugün itibariyle kurumlara verilen hizmet bedellerinde yüzde 55 fiyat artışı uygulanacağını duyurdu.

Kimteks’ten Deprem Bölgelerine Yönelik Bağış Açıklaması

Kimteks ise 6 Şubat 2023 tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremler nedeniyle, şirket tarafından yapılacak olan bağış ve yardımların, 2023 yılı için belirlenecek üst limitten düşülmek kaydıyla, yönetim kurulunun onayına ve yapılacak ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmasına karar verildiğini duyurdu.

Bunun yanında mücbir sebep niteliğindeki bu durumun etkilerinin büyük olduğu dikkate alındığı şirketin yapacağı bağış ve yardımların 2023 yılı içerisinde devam edeceği göz önünde bulundurulduğunda bağış ve yardımların üst sınırının 2023 yılı için 6.000.000 TL olarak belirlenmesinin yapılacak ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmasına oy birliği ile karar verildiğini açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın