Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Astor Enerji İspanya’dan 144 Milyon Liralık Sipariş Aldı

KAP’a en sık yeni iş ilişkisi bildirimi atan şirketlerden biri olan Astor Enerji, bu sabah son gelişmeyi yatırımcıları ile paylaştı.
Astor Enerji İspanya’dan 144 Milyon Liralık Sipariş Aldı
HABER GİRİŞ

Halka arz edildiği günden bu yana sık sık yeni iş ilişkisi bildiren Astor Enerji, bu sabah yine yatırımcılarını sevindirecek bir gelişmeyi duyurdu. Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada İspanya’ da yerleşik özel bir firma ile 4.927.000 Euro tutarında satış sözleşmesi imzalandığı bildirildi.

12 Temmuz 2023 tarihinde imzalanan sözleşmenin tutarı, güncel Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası satış kuru baz alındığında 143.929.002 TL’ye denk geliyor.

3 adet güç transformatörünün satışını içeren iş ilişkisinin ciro ve karlılığa olumlu katkı sağlayacağının altı çizilirken, sözleşmenin 2022 yılı hasılata oranının yüzde 1,94 olduğu belirtildi.

Astor, Salı günü iki yeni iş ilişkisi açıklamıştı. Bunlardan ilki Türkmenistan’da yerleşik özel bir firma ile yapılan 2.445.000 dolarlık, diğeri ise Almanya’da yerleşik özel bir firma ile yapılan 1.902.500 Euro’luk satış sözleşmeleri oldu.

Aldığı siparişler ve yatırımlarla enerji sektörünün parlayan yıldızı olan Astor Enerji, borsada da kazandırmaya devam ediyor. ASTOR kodlu hisseler bu sabah yüzde 1 civarı artışla 84 liradan işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Haftanın ilk üç günü sakin seyreden ve negatif-pozitif çizgisinde gezinen hisseler, dün yüzde 7’den fazla yükseldi.

Aylık bazda yüzde 62’nin üzerinde kazanç sağlanan hisselerde getiri potansiyeli yüksek görülüyor. Analistler Alfa Solar ve Europower gibi benzerleriyle kıyaslandığında Astor hisselerinin çok daha yüksek seviyelere geleceğini düşünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın