Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Astor Enerji ile İspanyol Firma Arasında Dev Anlaşma

Astor Enerji A.Ş, İspanya’da yerleşik özel bir firma ile imzaladığı güç transformatörü kapsamındaki dev anlaşmasını KAP üzerinden paylaştı. İşte sözleşmenin detayları...
Astor Enerji ile İspanyol Firma Arasında Dev Anlaşma
HABER GİRİŞ

Enerji sektörünün bilinen şirketlerinden biri olan Astor Enerji A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni anlaşmalarını açıklamaya devam ediyor. Şirket, sabah saatlerinde İspanyol firması ile yaptığı dev anlaşmayı duyurdu.

Astor, İspanya’da yerleşik özel bir firma ile 05.10.2023 tarihinde güç transformatörü, satış sözleşmesi imzaladığını açıkladı.

Söz konusu sözleşmenin 2.229.250 euro (64.488.858.- TürkLirası TCMB Satış Kuru alınmıştır.) olduğu bildirildi.

Yapılan sözleşmenin 2022 yılı hasılat oranının yüzde 0,87 olduğu ifade edildi.

Şirketin hisseleri (ASTOR) kodu ile borsada işlem görüyor. Dün kapanışı 123 TL’den yapan hisseler, dev sözleşme haberi ile bugün açılışı 126.7 TL’den yaptı.

GCM Yatırım Banner
Astor Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yükseliş seyrini sürdüren ASTOR kodlu hisseler saat 10.15 itibarıyla 129,4 TL’den işlem gördü. İlerleyen saatlerde hafif düşüşe geçen hisseler saat 11.18 itibarıyla 128 TL’den işlem gördü.

Astor Türkiye Ar-Ge 250 Listesinde 40. Sırada

Anlaşmalarını duyurmaya devam eden şirketin, dün sosyal medya hesabından Turkishtime tarafından yapılan Türkiye Ar-Ge 250 araştırmasında 2022 yılı verilerine göre en fazla Ar-Ge harcaması yapan 40. firma olduğu açıklandı.

Şirketin, 2016 yılında Ar-Ge merkezi belgesi alarak Ar-Ge çalışmalarına devam ettiği bildirildi. 2023 yılında da ihracat odaklı Ar-Ge mottosuyla çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

Astor tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Sürdürülebilir Ar-Ge faaliyetlerimizi devam ettirerek sektördeki liderliğimizi daha da güçlendirmek ve teknolojik bilgi birikimimizi geliştirmek için durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.