Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Astor Enerji Dev İhaledeki Zaferini Açıkladı

Astor Enerji bugün enerji sektöründeki başarını bir ihaleyi daha kazandığını KAP üzerinden duyurarak teyit etti. Detaylar haberin içerisinde;
Astor Enerji Dev İhaledeki Zaferini Açıkladı
HABER GİRİŞ

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Astor Enerji A.Ş. tarafından bugün yeni iş ilişkisi hakkında bildiri paylaşıldı. Bildiride şirket, yurt içi yerleşik bir firmanın açtığı ihaleyi kazandığını söyleyerek ihale hakkında detay verdi.

KAP bildirisinde Astor Enerji, yurt içi yerleşik bir firmanın açtığı Güç Faktörü İyileştirme İşleri konulu ihaleyi kazandığına işaret etti.

İhale tutarı hakkında da bilgi veren şirket, ihalenin 4 milyon 78 bin 934 dolar ve 4 milyon 318 bin 909 lira olmak üzere toplamda 122 milyon 844 bin 165,28 lira olduğunu kaydetti.

İşleme başladığı günden bu yana en yüksek 151,4 lira seviyesini gören borsada ASTOR koduyla işlem gören şirket, bugün TSİ 16.47 itibarıyla yüzde 0,82 artarak 98,6 lirayı test etti.

Ocak 2023’te 12,50 liradan halka arz olduğu dönemden bu yana yatırımcının yakından takip ettiği şirket hissesi, aylık yüzde 15,65, haftalıksa yüzde 2,86 oranında kaybettirdi.

GCM Yatırım Banner
Paratic Piyasalar Astor Enerji Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Astor Enerji ihale tutarının, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) satış kuru dikkate alınarak hesaplandığını vurguladı.

Şirketin, 13 Aralık 2023 (dün) tarihinde sözleşme imzalamaya davet edildiği de eklendi. Kazanılan ihale bedelininse 2022 yılı hasılatına oranının yüzde 1,66 olduğu bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın