Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aston Martin Vulcan İngiltere Caddelerinde!

Aston Martin'in sadece pistler için 24 adet sınırlı Vulcan'lardan biri RML Group tarafından yasal yol aracı haline getirildi. İşte detaylar...
Aston Martin Vulcan İngiltere Caddelerinde!
HABER GİRİŞ

Aston Martin Vulcan, 2015 Cenevre Motor Show’da tanıtılmıştı. Şeklinden de anlayacağımız gibi özel bir parça olması için mühendisleri elinden gelenin en iyisini vererek ortaya bu asi görünümlü hiper otomobili çıkardılar. Vulcan’ın burun kısmından yanlara, alt kısımdan arka bölgesine kadar kullanılan malzemeler ile Vulcan, Aston Martin’in koleksiyonluk arabası oldu. Çünkü Vulcan’a dünyada sadece 24 kişi sahip olabilecekti.

Bu kişiler de özel pistlerde maksimum hız denemeleri için. Yani yasal yollarda kullanımı yoktu. İngiliz RML Group, Vulcan’ın hakkının normal yollarda dolaşarak, asaletini herkese görmesi gerektiğini düşünmüş. O yüzden bir takım çalışmalarla ve eklemelerle Vulcan, azılı rakibi hızın adresi görülen McLaren P1 ile aynı statüye getirilmiş oldu.

Vulcan’ın karoseri alüminyum alaşımlı şasi ve karbon fiber bir gövdeden oluşmuştur.

Aston Martin Vulcan Yasal Yol Versiyon

Görüntüsüyle herşeyi anlatabilen Vulcan’ın sağlıklı kullanım koşulları için gerekenler yapılmış.

Aston Martin Vulcan Yasal Yol Versiyon Karoseri

Genel olarak ön hava girişi karbon lipin, kaput ve far grafiklerinin aynı olduğunu görüyoruz.

Aston Martin Vulcan Yasal Yol Versiyon Yan Duruşu

GCM Yatırım Banner
Jantların standart Vulcan ölçülerinde bırakılıp, sadece süspansiyonun daha yukarı çekebileceğiniz hava ayarı getirilmiş.

Aston Martin Vulcan Yasal Yol Versiyon Profili

Dev kanadı aerodinamiğin başı olarak yere bastırmaya devam ederken, caddelerde bir yere dönerken belli olması adına sinyaller koyulmuş.

Aston Martin Vulcan Yasal Yol Versiyon RML Group

Pist aracı olduğundan, spor ve hafif ancak uzun süreli kullanımlarda rahatsız edeceği düşülen koltuklar yenilenmiş.

Aston Martin Vulcan Yasal Yol Versiyon RML Group Koltuk

Vulcan’ın değiştirilirse anlamsız olacağı 7.0L V12 ünitesi, 820 beygir güçle devam ettirilmiş.

Aston Martin Vulcan Yasal Yol Versiyon RML Motor

Vulcan, 2015’de tanıtılmış olsa da ancak bu sene itibariyle müşterilerine 1.8 milyon Sterlin karşılığında teslim edildi.

Aston Martin Vulcan Yasal Yol Versiyon RML Fiyatı

Sahibinin yasal yol aracına çevirdiği Vulcan, halk arasına karışacak tek örnek gibi duruyor. Üzerine ummalı bir çalışma yapılmamış olsa da ana fikir üzerinden güzel çalışmalar yapılmış.

Eski yarış pilotu Ray Mallock‘un kurduğu RML Group, dalındaki tek örneği başarılı bir şekilde taşımış. Asırlık tarihinde duyulmamış şeylere imza atan İngiliz Aston Martin, kusursuzluğu dünyada bizlere gösteren nadir firmalardan biridir…

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.