Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ASO Başkanı: Geçici Tersine Göç Kampanyası İlgi Gördü

ASO Başkanı Seyit Ardıç, deprem bölgelerindeki sanayicilere destek amacıyla oluşturulan “Geçici Tersine Göç” kampanyasının ilgili gördüğünü söyledi. Detaylar haberde..
ASO Başkanı: Geçici Tersine Göç Kampanyası İlgi Gördü
HABER GİRİŞ

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç, “Geçici Tersine Göç” kampanyası hakkında konuştu. Kampanyanın amacının hem deprem hem de diğer illere  göç nedeniyle eleman kaybeden sanayiciye destek olarak açıkladı. Söz konusu projeye büyük ilgi geldiğini söyledi.

Ekonomim Gazetesi’ne konuşan Ardıç, bölgeden gelen talepler doğrultusunda Ankara’daki sanayicilerin uygun olan gönüllü elemanlarını geçici olarak bölgeye gönderileceğini söyledi. Bu sayede bölgedeki işgücü açığının giderilmesini öngördü.

Ardıç, CNC operatörü, kaynakçı gibi nitelikte olan personel ihtiyacının karşılanması için gayret ettiklerini belirtti. Bölgeye gönderilen elemanların onların mevcut elemanlarına eğitim vereceğini kaydetti. Projenin duyurulmasının ardından çok sayıda sanayiciden teşekkür mektubu aldığını bildirdi.

Söz konusu projede gönüllülüğün esas olacağını söyleyen Ardıç, zaten depremin ilk anından itibaren Ankara’dan yüzlerce kişinin, başta arama kurtarma faaliyetleri olmak üzere, bölgenin ihtiyacını karşılamak için oraya gittiklerini kaydetti.

Başkan Ardıç, yarın yapılacak toplantıda projenin detaylarının ele alınacağını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

ASO ayrıca deprem bölgelerinde barınma ihtiyacını karşılamak üzere 300 konteynerlik yaşam merkezi desteğinde bulunmuştu. Başkan Ardıç, konuyla ilgili çalışmanı tamamlanması için dün bölgeye gitmişti.

Bu gelişmelerin öncesinde İstanbul Sanayi Odası’ndan da (İSO),  deprem bölgelerine destek gelmişti. 1000 konteynerlik bir destekte bulunmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.