Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İSO’dan Deprem Bölgesine 1000 Konteynerlik Yaşam Kent

İSO, deprem bölgesindeki en büyük ihtiyacın dayanıklı barınma olduğunu tespit ederek harekete geçtiğini duyurdu. Detaylar haberin içerisinde;
İSO’dan Deprem Bölgesine 1000 Konteynerlik Yaşam Kent
HABER GİRİŞ

İstanbul Sanayi Odası (İSO), deprem bölgesindeki hayatın normale dönmesine kalıcı ve güçlü katkı sağlamak için “İSO Yaşam Kenti” kurmaya hazırlanıldığını açıkladı. İSO Yaşam Kenti ile ilk etapta 1000 konteynerlik bir alan oluşturulacağı kaydedildi.

Depremin ilk gününden bu yana 23 bin üyesi ile seferber olduğunu belirten İSO; İstanbul Valiliği, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve çatı örgütü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile koordineli olarak yürüttüğü yardım çalışmalarının ihtiyaç sahiplerine en hızlı şekilde ulaştırıldığı eklendi.

Felaketin acılarını dayanışma halinde sarabilmek için oluşturulacak olan konteynerlerde, bölgedeki barınma ihtiyacına dayanıklı bir şekilde katkıda bulunulacağı ileri sürüldü. Konteynerlerde iki odanın, mutfağın ve tuvalet-banyonun olacağı kaydedildi.

Bölgede En Büyük İhtiyaç Barınma ve Konteyner Kent

İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, yardım çalışmalarının en doğru şekilde yapılması için deprem bölgesinde geçirilen 3 gündeki izlenimlerle belirlendiğini vurguladı. Tespit edilen en büyük ihtiyacınsa dayanıklı barınma ve konteyner kent olduğuna dikkat çekildi.

Yapılan açıklamada belirlenen ihtiyaç doğrultusunda tüm üyelerin katkılarıyla İSO Yaşam Kenti’nin kurulması için çalışmalara başlanıldığı bildirildi. Söz konusu projenin kurulumu öncesindeki çalışmaların sonuçlanma aşamasına geldiği iletildi.

GCM Yatırım Banner

İSO Yaşam Kenti’nin kurulacağı şehir ve arazi konusunda ilgili makamlarla görüşmelerin en kısa sürede sonuçlandırılmak üzere sürdüğü paylaşıldı. Söz konusu yaşam kentinin kurulmasına sadece üyelerin değil yurt içi ve yurt dışındaki kişilerin de katkıda bulunabileceği belirtildi.

İSO İLK 3 Günde 18 Tır Destek Sağladı

Yapılan açıklamaya göre İSO’nun jeneratörden battaniyeye, ayakkabıdan giyim eşyalarına, tüplü sobalardan hijyen ürünlerine, gıda maddelerinden temizlik ürünlerine kadar birçok ürünü bölgeye sevk ettiği aktarıldı.

Sevkiyatınsa, İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakasında oluşturduğu iki merkezde toplanarak ürünlerin depremin ilk üç gününde 18 tır halinde afet bölgesine gönderildiğinin altı çizildi.

Deprem bölgesine gönderilen ihtiyaç maddelerinin başta Hatay, Adıyaman ve Malatya olmak üzere ulaştırılan yerin mülki idare amirlerinin yönlendirmeleriyle AFAD ile ticaret ve sanayi odaları aracılığı kapsamında yapıldığına değinildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın