Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ASKON Başkanı TOGG Fiyatını Uygun Buldu

ASKON Genel Başkanı Aydın, TOGG'un açıklanan fiyatını değerlendirerek, "Bu kalitede bu fiyat muadilleri de düşünüldüğünde ulaşılabilir mottosuna uygun" dedi.
ASKON Başkanı TOGG Fiyatını Uygun Buldu
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otomobili TOGG’un fiyat listesinin açıklanmasının ardından Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, değerlendirmelerde bulundu. TOGG fiyatını değerlendiren Aydın, kalitesi ve fiyatı kıyaslandığında ulaşılabilir olduğunu savundu.

TOGG muadillerinin de düşünüldüğünde açıklanan fiyatın ulaşılabilir olduğunu belirten Aydın, TOGG’un modern ilmi ve tekniğe önder alarak üretildiğini bildirdi.

Türkiye Teknoloji Alanında Yıllardır Yokları Oynuyordu

Kalitesi ve çeşitlilik arz eden özelliklerinin TOGG’u cezbettiğini aktaran Aydın, bahsi geçen kaliteye açıklanan fiyatın uygun olduğunu öne sürerek şöyle konuştu;

“Türkiye gibi büyük bir medeniyetin teknoloji alanında yıllardır yokları oynaması bizlerde büyük bir hayal kırıklığı oluşturuyor, güven eksikliğine neden oluyordu. Büyük bir pazarda yan sanayide vardık lakin marka olarak yer almıyorduk.”

Aydın açıklamasında yılın ilk 2 aylık döneminde toplam otomotiv üretiminin bir önceki senenin aynı dönemine kıyasla yüzde 14 artarak 223 bin 796 adede ulaştığını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Otomobil üretimi ise yüzde 23 artarak 134 bin 474 adede çıktığını ekledi. Yılın ilk 2 aylık döneminde ticari araç üretimininse bir önceki senenin aynı dönemine göre yüzde 3 artış gösterdiğini bildirdi.

Aydın, “Düşünün böyle büyük bir pazarda yan sanayide yer alıyorsunuz ama hemen hemen her gelişmiş ülkenin otomobil markası ile yer aldığı bir pazarda yoktunuz.” dedi.

TOGG Türkiye’ye Yakışır Bir Otomobil Oldu

TOGG’un açıklandığı ilk günden itibaren her gelişimini büyük bir dikkatle takip ettiklerini söyleyen Aydın, TOGG’un Türkiye’ye yakışır bir otomobil olduğunu ifade etti.

Sadece iç piyasada değil dış piyasada da talep ve rağbet göreceğini paylaşarak şöyle konuştu;

“Kalitesi, konforu, teknolojik özellikleri ve ekonomik oluşu, en önemli yerli ve milli otomobilimiz olması dolayısıyla herkesin sahip olmak isteyeceği bir araç. Fiyatı da gayet uygun.”

İlk günden bu yana ASKON üyelerinin yoğun talep gösterdiğini aktaran Aydın, TOGG’un hem binek olarak hem de ticari araçlarında yoğun talep olacağını savundu.

TOGG’un satış fiyatı  T10X’in V1 RWD Standart Menzil 953 bin TL, V2 RWD Standart Menzil 1 milyon 55 bin TL, V2 RWD Uzun Menzil 1 milyon 215 bin TL olarak açıklandı.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın