Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Asgari Ücretten Sonra Yemek ve Yol Yardımı da Artırıldı!

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda çalışanların yemek ve yol tutarlarında değişiklik yapıldı. İş yerlerinin karşılamadığı yemek ve yol yardımı ödemeleri yükseltildi.
Asgari Ücretten Sonra Yemek ve Yol Yardımı da Artırıldı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Resmi Gazete’de, çalışanlara yapılan yemek ve yol yardımı ödemelerine ilişkin vergiden istisna tutarların artırıldığı duyuruldu.

Alınan karar sonrası, çalışanların yemek ücretinde yüzde 79,41 oranında artış gerçekleşti. Böylece günlük yemek ücreti 34 liradan 51 liraya yükseltildi.

İş yerleri tarafından karşılanmayan yol ücretlerinde ise yüzde 50 artış yapıldı. Yeni düzenlemeyle birlikte günlük 17 lira olan yol ücreti 25,5 liraya çıkarıldı.

Yeni Tutarlar Temmuz’dan İtibaren Geçerli Olacak

Konuya ilişkin Twitter’dan açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yemek ve yol yardımı ödemelerine ilişkin istisna tutarların artırılmış halinin 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olduğu bilgisini paylaştı.

Yeni düzenlemeyle ilgili Nebati’nin paylaşımı şöyle:

GCM Yatırım Banner
Bakan Nebati'nin Yeni Düzenlemeye İlişkin Açıklaması
KAYNAK: Twitter

Bakan Nebati, çalışanların yanında olmaya devam ettiklerini söyleyerek;

“Asgari ücret artışı, memur ücret artışları, asgari ücret istisnası uygulaması ve ek gösterge düzenlemeleriyle çalışanlarımızın refah seviyesine önemli katkılar sağladık” dedi.

Yapılacak yeni düzenlemelerle de katkı sağlamaya devam edeceklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Temmuz’da asgari ücretin yüzde 30 artırıldığını duyurmuştu. Böylelikle 4253 lira olan asgari ücret, 5500 liraya yükseltilmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.