Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Asgari Ücret Tespit Komisyonu Çarşamba Günü Toplanıyor!

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun 29 Haziran Çarşamba günü saat 14.00'te toplanması kararı alındı. Detaylar haberin devamında;
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Çarşamba Günü Toplanıyor!
HABER GİRİŞ

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın değindiği asgari ücret zammı ile ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu 29 Haziran’da Toplanıyor

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun, işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinin katılımıyla 29 Haziran Çarşamba saat 14.00’te Çalışma Bakanlığı’nda toplanacağı duyuruldu.

Pazartesi günü gerçekleşen Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca çalışanın beklediği asgari ücret ara zammına dair açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğan, “Bakanlığımız belli sayıya göre işçi çalıştıran işletmeleri gözeten şekilde bir düzenleme yapacaktır. İnşallah en kısa sürede müjdeli bir haberi paylaşmak istiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Bugün Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) cephesinden de bir haber gelmişti. TİSK Yönetim Kurulu açıklamasında, asgari ücret değerlendirmesine dair yapılması muhtemel bir toplantıda, işveren tarafını temsilen masada olunacağı bildirilmişti.

Ayrıca geçtiğimiz gün İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç Temmuz ayında iyileştirme yapılması beklenen asgari ücrete dair çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Avdagiç “Asgari ücretteki artışın maliyeti için kamu ve özel sektör beraber adım atmalı” ifadelerini kullanmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.