Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TİSK’ten Asgari Ücret Açıklaması: Masada Olacağız

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) asgari ücret artırımına dair yapılacak toplantılara katılacağını açıkladı.
TİSK’ten Asgari Ücret Açıklaması: Masada Olacağız
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren asgari ücret düzenlemesine dair yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Temmuz ayında yapılması beklenen iyileştirmeye dair işveren tarafından da açıklama geldi.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu açıklamasında, asgari ücret değerlendirmesine dair yapılması muhtemel bir toplantıda, işveren tarafını temsilen masada olunacağı bildirildi.

İşveren sendikasından yapılan açıklamada, dünyada ve Türkiye’deki olağanüstü ekonomik şartlara dikkat çekildi. Artan emtia fiyatları, enerji maliyetlerinin yanı sıra, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın küresel boyutta belirsizlik yarattığının altı çizildi.

TİSK çalışanların ve ülkenin sürdürülebilir refahının öncelik olduğunu belirtti ve “Böyle bir ortamda işletmelerimizi ve üreticilerimizi ayakta tutmanın, üretimin devamlılığını sağlamanın da büyük önem taşıdığını biliyoruz. İşletmelerimizin karşılaştığı risk ve fırsatların birlikte değerlendirilmesini istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

TİSK: İşveren Tarafını  Temsil Edeceğiz

TİSK çalışanların hayat kalitesini kalıcı şekilde artıracak her türlü kararın destekçisi olduğunu belirterek, asgari ücretin değerlendirilmesine dair yapılacak olası bir toplantıda işveren tarafını temsilen mutlaka masada olacağını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Temmuz ayında yapılması beklenen asgari ücret düzenlemesine dair değerlendirmeler yapılıyor. Geçtiğimiz gün İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, asgari ücrette yapılacak iyileştirme sonrası ortaya çıkacak maliyetin birlikte karşılanabileceğini söylemişti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ise, çalışanlara enflasyonun üzerinde bir oranda zam yapılacağını belirtmişti.

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Kabine Toplantısı gerçekleştirilecek. Beştepe’de yapılacak toplantının başlıca gündem maddelerinden biri ise asgari ücrette ara zam yapılması konusu olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantının ardından millete sesleniş konuşması yapması bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.