Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ASELSAN’dan 18,9 Milyon Dolarlık Anlaşma

Türkiye’nin önde gelen savunma sanayi şirketi ASELSAN, milyon dolarlık yeni anlaşmasını duyurdu. Detaylar haberde...
ASELSAN’dan 18,9 Milyon Dolarlık Anlaşma
Yorum

Borsada hisseleri yatırımcılar tarafından takip edilen şirketlerden biri olan ASELSAN (ASELS) Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisi hakkında açıklama yaptı.

Aselsan, yaptığı açıklamada uluslararası büyük bir tersanenin kullanımına yönelik savunma sistemlerini kapsayan, yurt dışı satış sözleşmesini imzaladığını duyurdu. Buna göre sözleşmenin bedelini 18.872.400 dolar olarak açıkladı.

Paratic Piyasalar Aselsan Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Söz konusu yeni iş ilişkisinin şirketin cirosuna olumlu etki sağlayacağı belirtildi.

Şirket tarafından yapılan açıklama sonrasında (ASELS) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 11.10 itibarıyla en yüksek 57,5’i, en düşük ise 57,15’i gördü.

ASELS hisseleri saat 11.52’den itibaren yüzde 1.14’lük yükseliş ile 57,55’den işlem gördü. Hisselerde aylık bazda yüzde 7,37’lik, haftalık bazda ise yüzde 2,06’lık artış kaydedildi.

Bu gelişmelerin öncesinde ASELSAN, en son 2022 yılına ilişkin bilançosunu açıklamıştı. Şirket 2022’nin 4. çeyreğinde 6.123.695.000 TL net kar etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu