Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aselsan Milyon Dolarlık Sözleşmeleri İmzaladı

Savunma sanayi şirketi Aselsan, 10,7 ve 11,9 milyon dolarlık sözleşmelerini duyurdu. Detaylar haberde...
Aselsan Milyon Dolarlık Sözleşmeleri İmzaladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye’nin önde gelen savunma sanayi şirketi Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin borsada işlem gören hisseleri yatırımcılar tarafından ilgiyle takip edilmeye devam ediyor. Şirket, bugün Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkilerine yönelik açıklamada bulundu.

Aselsan, bir Asya ve bir Avrupa ülkesinin son kullanımına yönelik atış kontrol sistemlerini kapsayan iki ayrı yurt dışı sözleşmesini imzaladığını duyurdu.

Söz konusu iki sözleşmenin 10.714.910 dolar tutarında olduğu belirtildi.

Şirket ayrıca yine savunma sanayi şirketi ROKETSAN ile Elektro-Optik Sistemi Tedariki ile ilgili sözleşme imzaladığını duyurdu. Aselsan, sözleşmenin 11.900.000 dolar tutarında olduğunu bildirdi.

Yapılan anlaşmaların şirketin cirosunu olumlu etkileyeceği kaydedildi.

Aselsan Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören (ASELS) kodlu hisselerini incelediğimizde açıklama sorasında hafif bir yükseliş görüldü. Açıklama öncesinde 75,8 TL’den işlem gören hisseler saat 11.00 itibarıyla hafif bir yükseliş ile 76,1 TL’yi gördü.

Hisseler, saat 12.35 itibarıyla yüzde 1,68’lik yükseliş  ile 75,8 TL’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu