Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aselsan Hisselerine 556,5 Milyon Dolarlık Güzel Haber

Son günlerde yükseliş arayışında olan Aselsan hisselerine can suyu olacak sözleşme Milli Savunma Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlık milyon dolarlık sözleşme imzaladı.
Aselsan Hisselerine 556,5 Milyon Dolarlık Güzel Haber
HABER GİRİŞ

Yeni sözleşme haberleriyle hisselerini yukarı taşımaya alışkın olan Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den yeni bir hamle geldi. Ankara merkezli savunma sanayii şirketi, Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ile yeni sözleşmesini duyurdu.

Yeni iş ilişkisini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşan şirket, bakanlık ile 556,5 milyon dolarlık sözleşmeye imza atıldığını açıkladı.

Açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) ihtiyacı olan askeri ekipman tedariki için Aselsan ile MSB arasında 556.500.000 dolar bedelli sözleşme imzalanarak yürürlüğe girdiği kaydedildi.

Aselsan Hisse 21.03.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yıllık primi yüzde 110’un üzerinde olan ASELS kodlu hisseler aylık düşüşünü yüzde 3’e çıkardıktan sonra son bir haftadır kayıplarını silmeye odaklandı.

Haftalık yüzde 5 artıda kayda geçen hisseler MSB ile imzalanan dev sözleşmenin kamuoyuna duyurulduğu günde atağa geçti.

GCM Yatırım Banner

Dünkü kapanışı 55,95 liradan negatif bölgede yaptıktan sonra bugüne sınırlı yükselişle 54,6 liradan başlayan ASELS, KAP bildiriminin paylaşıldığı dakikalarda artışını yüzde 4’e yakın tutarak 58,3 liradan kayda geçti.

Halk Yatırım ve Ak Yatırım, bu ayın başında paylaştıkları raporda Aselsan hisseleri için hedef fiyat beklentilerini güncellemişti. Halk Yatırım’ın hedef fiyatı 62 TL’den 88,53 TL’ye çıkarken, Ak Yatırım ise hedef fiyatını 65 TL’de sabit bırakmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın