Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aselsan Hisseleri Tavan Yaptı: Yıllık Dip Fiyat 2’ye Katlandı

Savunma sanayinde faaliyet gösteren Aselsan’da hisseler rekor kırdı. Günlük artış yüzde 10’a yaklaştıktan sonra tek fiyattan işlem görmeye başladı.
Aselsan Hisseleri Tavan Yaptı: Yıllık Dip Fiyat 2’ye Katlandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa İstanbul’un 3.613 puanı aşarak rekor tazelediği Pazartesi günü, önemli şirketlerin hisseleri de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, Osmanlı Yatırım Menkul Değerler, Vakıfbank, Rodrigo Tekstil ve daha birçok hissenin değerinin günlük artış oranı yüzde 10’a yaklaştı.

Bunlardan biri de Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. oldu. Şirketin ASELS borsa koduyla BIST teknoloji endeksinde yer alan hisseleri, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Aselsan Hisseleri 32,24 Lira ile Rekor Kırdı

Aselsan Hisseleri 32,24 Lira ile Rekor Kırdı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Savunma sanayinde ülkemizi temsil eden Aselsan’ın, Yıldız Pazar’da işlem gören hisseleri Cuma günü 29,32 liradan kapanmıştı. Yeni haftaya 29,98 seviyesinden başladıktan sonra gün ortasına doğru yüzde 9,96 artış göstererek 32,24 lirayı aştı.

Bu fiyat, halka arz edildiği tarihten bu yana kaydedilmiş en yüksek seviye oldu.

Hisseler, 20 Eylül 2021 tarihinde 14,32 lira ile yıllık dönemin en düşük seviyesine inmişti. Bugün geldiği rekor itibarıyla bunun iki katına çıkmış oldu.

Aselsan Temettü Oranı
Kaynak: Investing

Aselsan hisse senedi alanların kazancı bir haftada yüzde 12, bir ayda yüzde 32, bir yılda ise yüzde 96 oranında arttı.

Teknik olarak bakıldığında yükselişin sürmesi durumunda ilk takip edilecek direnç 33,15, ikinci ise 34,07 olacak. Ters önde bir hareket izlemesi halinde 28,59 – 30,41 destekleri izlenecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu