Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aselsan Genel Müdürü: 20 Yeni Siparişin Görüşmeleri Sürüyor

Şirketin elektrikli araçlar konusunda yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Genel Müdür, yeni siparişlerin geleceğini duyurdu. İşte detaylar;
Aselsan Genel Müdürü: 20 Yeni Siparişin Görüşmeleri Sürüyor
HABER GİRİŞ

Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, şirketin yürüttüğü çalışmalarla ilgili bilgiler paylaştı. Görgün, savunma sanayisindeki birikimin bu alanda yürütülen çalışmaların temelini oluşturduğunu söyleyerek yaptıkları girişimleri sivil alanda uygulama fırsatları bulduklarını belirtti.

Görev bilgisayarları ile komuta kontrol, motor kontrol, güç elektroniği ve bunların sürücü sistemlerini en zorlu şartlar için tasarladıklarını ve ürettiklerini paylaştı.

Elektrikli araçlar açısından otobüslerin ön plana çıktığını, otobüsler için geliştirdikleri çekiş sistemlerinin, motor sistemlerinin, bunlar içinde kullanılan görev bilgisayarı sistemlerinin ve akıllı şehirciliğe uygun sensörlerle donatılmasının geçmişteki birikimlerle çok kolay şekilde var olan bir platforma uygulandığını ifade etti.

Bu projenin en çok Samsun TEKNOFEST’te en zorlu koşullarda kendini gösterdiğini belirtti. Şu anda 15 otobüs çalıştığını, 5 tane daha teslim edeceklerini söyledi.

“Yeni Siparişler Yolda”

Görgün, iklim, çevre, su ve atık yönetimi projelerine destek verdiklerini, faaliyetlere çevreci bir yaklaşımla devam ettiklerini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Yeni siparişlerin geleceğini, 20 yeni siparişin görüşmelerinin devam ettiğini kaydetti. Bu otobüslerin farklı kurumların kampüslerinde kullanılan ikişer, üçer tane örneklerinin olduğunu sözlerine ekledi. Uzun zamandır elektrikli otobüsler alanında sahada olduklarını bildirdi.

Yerli-milli şirketlerden bir tanesiyle elektrikli minibüs geliştirme projelerinin olduğunu paylaşan Görgün, o projede 64 adet üreteceklerini duyurdu.

Aselsan’ın sorumluluk alacağı kapsamların belli olduğunu, güç sistemlerinin ve kontrol sistemlerinin şirket tarafından üretileceğini söyledi. Çok farklı platform üreticilerinin kendileri ile çalışma arzularının olduğunu paylaşan Genel Müdür, “Faaliyetlerimizi daha çok duyacaksınız.” dedi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın