Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aselsan Dev Sözleşmesini, YEOTK İş Birliği Anlaşmasını Açıkladı

Aselsan, dev sözleşmesini duyururken, YEO Teknoloji iş birliği anlaşması hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberde...
Aselsan Dev Sözleşmesini, YEOTK İş Birliği Anlaşmasını Açıkladı

Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş., Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni sözleşmesi hakkında açıklama yaparken, YEO Teknoloji Enerji Ve Endüstri A.Ş. ise iş birliği anlaşmasına yönelik duyuruda bulundu.

YEO Teknoloji, Bemoni Engineering and Construction Limited ile iş birliği anlaşması imzaladıklarını duyurdu.

Şirket, bu anlaşmanın rüzgar enerji santrali projelerinin geliştirilmesi ve EPC işleri, Scada yazılımı, yüksek ve orta gerilim trafo merkezleri, enerji depolama sistemleri gibi iş alanlarını kapsadığını bildirdi.

YEO Teknoloji, Bemoni Eng. Cons. Ltd ile oluşturulan İş Ortaklığı, Idliani 500 kV 267 MVA GIS Gaz İzoleli Trafo Merkezi’nin anahtar teslim kurulması ihalesini kazandığını hatırlattı.

Şirketin borsada işlem gören (YEOTK) kodlu hisseleri açıklama öncesinde saat 10.18 itibarıyla  tavan yaptı. Hisseler 232.3 TL’den işlem gördü. YEOTK hisseleri bir yılın en yüksek seviyesine ulaşmış oldu.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Aselsan’dan Büyük Anlaşma

Aselsan, TAIS Ortak Girişimi ve STM İş Ortaklığı ile sözleşme imzaladığını açıkladı.

Şirket, imzalanan sözleşmenin MİLGEM 6-8 Gemileri Savaş Sistemleri Tedariki kapsamında olduğu kaydedildi. Anlaşma bedelinin ‪205.000.000 euro ve ‪2.330.584.021,62 TL tutarında olduğu kaydedildi.

Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatların ‪2024-2026 yılları içerisinde gerçekleştirileceği bildirildi.

Şirketin borsada (ASELS) kodu ile işlem gören hisseleri saat 12.40 itibarıyla yüzde 1,91’lik yükseliş ile 40.62 TL’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu