Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aselsan Açıkladı! Milyonluk İlave Sipariş Aldı

Aselsan, Savunma Sanayii Başkanlığı ile imzaladığı sözleşmede değişiklik yapıldığını duyurarak, 929,2 milyon TL ve 75,8 milyon dolarlık ilave sipariş aldığını açıkladı. Detaylar haberde...
Aselsan Açıkladı! Milyonluk İlave Sipariş Aldı
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin önde gelen savunma sanayi şirketi Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden sözleşme değişikliği hakkında açıklama yaptı.

Aselsan, Savunma Sanayii Başkanlığı arasında Kent Güvenliğine yönelik mevcut projeye ilişkin sözleşme değişikliği yapıldığını açıkladı.

Yapılan sözleşme değişikliği ile şirkete toplam 929.268.100 TL ve 75.864.350 dolar tutarında ilave kent güvenlik yönetim sistemi siparişi verildiği duyuruldu.

Sözleşme değişikliği kapsamında teslimatların 2026 yılı sonuna kadar tamamlanmasının planlandığı bildirildi.

Bu açıklamanın Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan alınan izne istinaden yapıldığı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner
ASELSAN Canlı Grafik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören (ASELS) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 12.29 itibarıyla yüzde 3,2’lik yükselişle 77.25 TL’den işlem gördüğü saptandı. Şirketin hisseleri aylık bazda yüzde 26,84 arttı. Haftalık bazda ise yüzde 4,83’lük düşüş gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın