Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aselsan 9,4 Milyon Dolarlık Sözleşme İmzaladı

Yatırımcılar tarafından hisseleri yakından takip edilen Aselsan, bugün 9,4 milyon dolarlık anlaşmasını imzaladı. Detaylar haberde...
Aselsan 9,4 Milyon Dolarlık Sözleşme İmzaladı
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin önde gelen savunma sanayi şirketi Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin borsada işlem gören hisseleri yatırımcılar tarafından ilgiyle takip edilmeye devam ediyor. Dün Baykar Teknoloji ile 17,5 milyon dolarlık anlaşma yapan Aselsan yeni sözleşmesini açıkladı.

Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Aselsan, uluslararası bir müşterisi arasında savunma sistemleri ihracatına yönelik anlaşma yaptığını duyurdu.

Bu ihracatın 9.456.866 dolar tutarında olduğu açıklandı. Söz konusu anlaşmanın şirketin cirosunu olumlu etkileyeceği kaydedildi.

Aselsan Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin (ASELS) kodlu hisselerine göz attığımızda açılışı 40.52 TL’den yaptı. Açıklama sonrasında saat 16.15 itibarıyla en yüksek 40.34 TL’yi gördü. Sonrasında değer kaybeden hisseler  saat 17.11 itibarıyla yüzde 1,38’lik düşüş ile 39.9’dan işlem gördü.

Bu gelişmelerin öncesinde JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş. şirketin kredi derecelendirme notunu açıklamıştı. Aselsan’ın Uzun Vadeli Ulusal Kredi Notu “AAA (tr)” olarak kaydedildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.