Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Arsan Tekstil Sermaye Artırımı SPK Tarafından Onaylandı

Arsan Tekstil çıkarılmış sermayesinin 295 milyon liraya yükseltilmesi konusundaki Esas Sözleşme değişikliğinin SPK tarafından onaylandığını açıkladı.
Arsan Tekstil Sermaye Artırımı SPK Tarafından Onaylandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) sermaye artırımına yönelik Esas Sözleşme değişikliğinin Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandığını bildirdi.

Şirket, 400 milyon lira olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 153 milyon lira olan çıkarılmış sermayesini 295 milyon liraya yükseltti. Arsan Tekstil, 90.550.534,93 TL M.D.V. Yeniden Değerleme Değer Artış Fonundan ve 51.449.465,07 TL geçmiş yıllar kârlarından karşılanmak üzere 142 milyon lira sermaye artırımı gerçekleştirdi.

Bedelsiz sermaye artırımı nedeniyle oluşacak payların mevcut pay sahiplerine sermayeye iştirakleri oranında, Sermaye Piyasası Mevzuatı’nın kaydi sisteme ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde dağıtılmasına karar verildiği belirtildi. Şirket artırılan sermayeyi temsil eden paylara ilişkin ihraç belgesinin onaylanması talebi ile SPK’ya müracaat edip gerekli izinleri almaya da oy birliğiyle karar verdiklerini söyledi.

Bu kapsamda SPK’ya 17.11.2021 tarihinde başvuru yapılırken, onayın 16.12.2021 tarihinde geldiği ancak şirkete resmi yazının henüz gelmediği açıklandı. Resmi yazının gelmesiyle birlikte yeniden duyuru yapılacağı belirtildi.

Bu gelişmeler yaşanırken Arsan Tekstil hisseleri (ARSAN) TSİ 10:57 sularında %2,89 oranında artıda 6,39 lirada işlem görmeye başladı.

Arsan Tekstil Sermaye Artırımı SPK Tarafından OnaylandıHisseler bu sabah açılışta 6,49 lirayı kaydederek tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Açılışın ardından güçlü seyrini sürdüren hisseler, 6,4 lira sınırında hareket etmeye başladı.

GCM Yatırım Banner

Arsan Tekstil hisseleri haftayı güçlü bir seyirle geçirirken, 14 Aralık’ta 6,29 lira ile tüm zamanların en yükseğini görmüştü. Ardından bir miktar gevşeyerek 6 lira sınırının altına inmişti. Dünkü işlemlerde toparlanan hisseler, bu sabah yeniden rekor tazeledi.

Hisselerde yukarı yönlü eğilimin devam etmesiyle birlikte 6,46 ve 6,55 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 6,31 ve 6,25 liradaki destek noktaları izlenecek.

Arsan Tekstil hisselerinin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %11,8 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %32,23 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %63,03 oranında daha yüksek bir seviyeden alıcı buluyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın