Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurum Son İşlem Gününe 3 Hissede Yükseliş Bekliyor

Gedik Yatırım haftanın son işlem gününde paylaştığı bültende, üç hisse senedi için yükseliş beklentisini paylaştı. Detaylar haberde...
Aracı Kurum Son İşlem Gününe 3 Hissede Yükseliş Bekliyor
HABER GİRİŞ

Borsa bu hafta içerisinde kazancını artırdı ve önceki haftalardaki kayıplarının bir kısmını geri almaya devam ediyor. BIST 10 endeksi güne yüzde 0,5 artışla başladı ve 8213 puan seviyesinde bulunuyor.

Bu durum pek çok hisse senedinde günlük kazançları beraberinde getiriyor. Gedik Yatırım haftanın son işlem gününde paylaştığı bültende yükseliş beklediği üç hisse senedini paylaştı. Aracı kuruma göre bu hisse senetleri AEFES, DOHOL ve TUPRAS oldu.

Gedik Yatırım hisse önerileri
Kaynak: Gedik Yatırım

Aracı kurum TCMB’nin faiz kararına atıfta bulunarak, dalgalı bir fiyatlamanın öne çıktığını belirtti. Günlük bültende yer alan AEFES için 134,80-136 TL aralığından giriş yapılabileceğini belirten kurum, hedef fiyatı olarak 138 TL seviyesine işaret etti. AEFES hissesi güne yatay seyirde başladı ve 135,7 TL seviyesinden işlem görüyor.

Bültendeki bir diğer hisse senedi DOHOL oldu. Gedik Yatırım, DOHOL için pozisyon açım aralığını 12,68-12,80 TL olarak belirlerken, 13,01 TL’nin hedef fiyat olduğunu bildirdi. Hisse senedi yüzde 0,3 artışla 12,8 TL’den işlem görüyor.

Günlük bültende yükseliş beklenen son hisse senedi ise TUPRS olarak öne çıktı. Hisse senedi için 144,20-145,20 TL’yi giriş aralığı olarak belirleyen kurum, fiyatın 147,4 TL’ye kadar çıkabileceğini belirtti. Hisse senedi yazım itibarıyla 144,5 TL’den işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.