Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurum Bugün Dört Hisseye İşaret Etti: Yükseliş Bekliyor

Tacirler Yatırım tarafından paylaşılan günlük bültende yükseliş beklediği dört hisse senedini paylaştı. Ayrıntılar geliyor…
Aracı Kurum Bugün Dört Hisseye İşaret Etti: Yükseliş Bekliyor
HABER GİRİŞ

Borsa haftanın ikinci gününe yüzde 1’i üzerinde yükselişle başladı. BIST 100 endeksi bu yükseliş ile 8100 puanın üzerinde işlem görüyor. Son yükselişe rağmen endeks Ekim 2023’te ulaştığı 8562 puan seviyesinin altında bulunuyor.

Borsanın zirve seviyesinden aşağı bölgede olması bazı yatırımcılar tarafından hisseleri daha ucuz seviyeden alma fırsatı olarak görülüyor. Tacirler Yatırım günlük bültende yükseliş beklediği dört hisse senedini paylaştı.

Günlük hisse önerileri
Kaynak: Tacirler Yatırım

Aracı kurumun bugün için önerdiği dört hisse senedi ALARK, SOKM, TAVHL ve TKFEN olarak sıralandı. İlk önerilen ALARK için 95 TL’den giriş noktası belirleyen kurum, 98,35 TL’yi hedef seviye olarak gösterdi.

Hisse senedi güne yüzde 1,3 yükselişle başladı ve 96 TL seviyesinden işlem görüyor. Listedeki bir diğer hisse olan SOKM için 56 TL’den giriş yapılabileceği belirtilen bültende, 57,95 TL’ye kadar yükseliş olabileceği beklentisi paylaşıldı. SOKM hissesi güne yüzde 2 artışla başladı ve 57,15 TL seviyesinde bulunuyor.

Tacirler Yatırım tarafından önerilen TAVHL hissesi için işlem seviyesi 126 TL olarak işaretlenirken, 130,8 TL hedef gösterildi. Hisse senedi yazım itibarıyla 127,5 TL’den işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Günlük bültende önerilen son hisse senedi TKFEN oldu. TKFEN için 39 TL’yi giriş seviyesi olarak gösteren Tacirler Yatırım, hisse senedinin 40,36 TL’ye çıkmasını bekliyor. Hisse senedi güne yüzde 0,4 yükselişle başladı ve 39 TL yakınlarında bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.