Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Apple Hisseleri için 490 Dolar Tahminleri İmkansız Değil

Apple hisseleri için tahminde bulunan analistlerin hedef fiyatları tek tek kırılırken, 490 dolarlık tahminlerin imkansız görünmediği ifade ediliyor.
Apple Hisseleri için 490 Dolar Tahminleri İmkansız Değil
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Apple hisselerinin geçmiş fiyat eğilimlerini incelediğimi zaman, güçlü performansı hemen dikkatinizi çekecektir. Bu nedenle fiyat tahmini yapan analistlerin yorumları hiç abes gelmeyecektir. Dolayısıyla şu anki seviyesinden %40 kadar daha yukarıdaki fiyat seviyeleri de imkansız görünmeyecektir.

ABD’nin büyük yatırım bankaları, Apple için belirledikleri hedef fiyatların gerçekleşmesine az bir seviye kalmasıyla birlikte yukarı yönlü revizeler yapmaya başladılar.
Apple Hisseleri Uzun Vadeli Fiyat Eğilimi
Kaynak: MarketWatch

Apple rekor seviyelere yaklaşıkça, Citi daha da yüksek hedefler belirliyor. Banka, dün hedef fiyatını 400 dolara yükseltti. Gerekçesini ise 5G yükseltme döngüsü ve katalizör olarak giyilebilir ürünlerdeki büyüme olarak gösterdi.

Citi tahmini, Bank of America tarafından belirlenen hedef fiyatın, bir haftadan daha kısa sürede aşılmasının ardından geldi. Aynı zamanda Citi’nin hedef fiyat yükseltmesi, onu en büyük Apple boğası haline getirdi. Ascent Wealth Partners Genel Müdürü Todd Gordan ise Apple’ın Citi’nin hedefinden daha da ileri gideceğini söyledi.

CNBC’nin Trading Nation programına konuşan Gordon, “2013’ten bu yana üç gelişmeye bakarsanız, her biri en az %130 ve ardından üçte bir geri dönüş olmuştur. Mevcut ilerleme sadece %66’dır. Bu nedenle eğer tarih tekrarlanacaksa gelecek yıllarda %70 daha görebilir ve bizi potansiyel olarak 490 dolara çıkarabilir,” ifadelerini kullandı.

Apple hisselerinin 490 dolara yükselmesi, yaklaşık %40’lık bir artış anlamına geliyor ve şu anda hisseler açılış öncesi işlemlerde 355,60 dolardan işlem görüyor.
Apple Hisseleri 5 Günlük Fiyat Eğilimi
Kaynak: MarketWatch

Apple hisseleri dünkü işlemleri 352,08 dolardan sonlandırdı. Bugün açılış öncesi işlemlerde 3,4 puanlık bir yükselişle işlem görmesine karşın %1 oranında yukarı yöne işaret ediyor. Apple hisselerinin zirvesi şu anda 354,77 dolar düzeyinde bulunuyor.

GCM Yatırım Banner

Hisseler, 2020 yılına 296,24 dolardan başlangıç yaptıktan sonra bir süre yükseliş kaydetti. Ancak koronavirüs nedeniyle üretimlerine ara veren şirketin hisseleri bu süreçte 212,61 dolara kadar geriledi. Bu noktadan istikrarlı bir yükseliş kaydetmeye başladı ve Haziran ayının ortasında 355 dolar bandına yaklaştı.

Apple hisselerinin en iyi getirisi %77,94 oranıyla 1 yıllık performansında kaydedildi. En kötü getirisi ise %0,22 negatif bölge ile 5 günlük performansında görülüyor. 1 aylık getirisi %10,29, 3 aylık getirisi %42,73 ve yılbaşından bu yana getirisi %19,90 oranında pozitif bölgede yer alıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.