Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ankara’da Kritik Zirve! Fidan ve Blinken Bir Araya Geldi

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, dün gece saatlerinde Türkiye’ye geldi. Türk halkının protestosu ile karşılaşan Blinken, Hakan Fidan ile Orta Doğu’daki gelişmeleri masaya yatırdı.
Ankara’da Kritik Zirve! Fidan ve Blinken Bir Araya Geldi
HABER GİRİŞ

Orta Doğu’da İsrail’in sivillere yönelik acımasızca saldırıları devam ederken Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Antony Blinken Türkiye’ye geldi. Blinken, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile Ankara’da görüştü. İki bakanın görüşmesinde ana gündem maddesi İsrail – Filistin arasındaki çatışmalar oldu.

Blinken, Fidan ile güzel, uzun ve yapıcı bir görüşme gerçekleştirdiklerini, Fidan’la Gazze’ye insani yardımların genişletilmesini ve çatışmaların yayılmasını önleme sürecini ele aldıklarını belirtti.

Orta Doğu’da kalıcı barış çalışmalarını masaya yatırdıklarını ve Ukrayna’ya destek konusunu da değerlendirdiklerini ifade etti. Blinken, önümüzdeki günlerde Gazze’ye insani yardımların artırıldığının görüleceğini paylaştı.

ABD’li yetkili, Ankara’ya gece saatlerinde gelmişti. Ankara’da bir grup Blinken’ı protesto ile karşıladı. Grup, İsrail ve ABD aleyhinde pankartlar açtı ve sloganlar attı.

Blinken, Türkiye’ye gelmeden önce Tel Aviv’i ziyaret etti ve Amman, Mısır, Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) dış işleri bakanlarıyla temas kurmuştu.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.