Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ankara Yeni Yıla Zamla Girecek! Ekmeğin Fiyatı Arttı

Ankara Ekmek Fiyat Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu, gramajı 10 gram yükseltilen ekmeğin fiyatının arttığını duyurdu. İşte detaylar;
Ankara Yeni Yıla Zamla Girecek! Ekmeğin Fiyatı Arttı
HABER GİRİŞ

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (ANKESOB) Başkan Vekili Hüseyin Ar’ın başkanlığında Ekmek Fiyat Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, ekmek fiyatları için zam kararı alındı.

Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık, Ankara’da 1 Ocak’tan itibaren 210 gram ekmeğin 8 TL’den satılacağını açıkladı. Ekmeğin gramajının 200 gramdan 210 grama çıkacağını söyleyen Alnıaçık, un fiyatlarına zam geldiğini savundu. 500 TL olan 50 kilogram unun 650 TL’ye çıktığını, 185 TL olan yaş mayanın ise 450 TL olduğunu belirtti.

Komisyon Başkanı ve ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, maya, elektrik, su, doğalgaz, motorin, işçilik ve kira gibi yükselen girdiler nedeniyle ekmek fiyatının maliyetinin altında kaldığını paylaştı.

Pişmiş normal ekmeğin net 210 gramının 8 TL’den, 315 gramının 12 TL’den, 420 gramının ise 16 TL’den satılmasına yönelik tarifenin temsilcilerin onayına sunulduğunu ve oy birliğiyle kabul edildiğini belirtti.

Yeni ücret tarifesi Türkiye Fırıncılar Federasyonu ile Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarla ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’nün görüşünün alınmasının ardından, ANKESOB Yönetim Kurulu’nun kararı ile 1 Ocak 2024’ten itibaren uygulamaya konulacak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın