Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analiz Şirketi 50 Kat Artış Beklediği 3 Altcoini Paylaştı!

Pek çok kripto analisti, bazı kripto para birimlerinin fiyatlarının gelecek zaman içinde yeni rekor seviyeler görebileceğine inanıyor. Detaylar haberde;
Analiz Şirketi 50 Kat Artış Beklediği 3 Altcoini Paylaştı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası geride kalan yılı büyük kayıplar vererek kapatmış olsa da sektör uzmanları ve pek çok yatırımcının 2023 yılından beklentileri büyük. Kripto analistleri, amiral kripto para birimi Bitcoin’in yanı sıra yıl içinde güçlü yükseliş beklediği dijital varlıkları listelemeye devam ediyor.

Analytics Insight kripto analistleri son paylaşımlarında Chiliz (CHZ), Vechain (VET) ve Hedera (HBAR) gibi kripto para birimlerinin gelecekte 50 kat artacak 1 doların altındaki en iyi kripto paralardan bazıları olduğunu iddia etti.

Kripto para birimleri, daha uygun maliyetli olmakla birlikte, normal yatırım seçeneklerine umut verici bir alternatif olarak ortaya çıktı. Bu piyasada yatırımcılar, yatırımlarını devretmek için bir bankaya veya aracı kuruma başvurmak zorunda değildir. Bunun yanı sıra, çoğu kripto para birimi, merkezi olmayan borsalarda kolayca alınıp satılabilir ve bu durum, onları ortalama bir yatırımcı için bile erişilebilir kılmaktadır. Dolayısıyla, kripto para birimlerinin benimsenmesinin küresel olarak artması şaşırtıcı değildir.

2022 yılı raporlarına göre Almanya’daki vatandaşların yüzde 10’undan fazlası ve İsviçre’dekilerin yüzde 17’si kripto para birimlerine sahip ve bunları düzenli olarak kullanıyor. Ayrıca, normal kripto para birimlerinden meme tabanlı dijital varlıklara ve NFT’lere (nitelikli fikri tapu) kadar seçim yapılabilecek pek çok enstrüman mevcut.

Analistlere göre kripto para piyasasının şifresini çözmek isteyen çaylak bir yatırımcıysanız ideal strateji, araştırmaya başlamaktır. İşte analistlerin gelecekte 50 kat artma potansiyeline sahip olduğunu düşündüğü 1 doların altındaki kripto para birimlerinden öne çıkanlar:

GCM Yatırım Banner

CHZ Satın Almak için Doğru Zaman mı?

Chiliz, dünya çapında çeşitli spor takımları için taraftar tokenları sunan bir taraftar katılım platformudur. Bir kullanıcı, önemli kulüp kararlarını yönlendiren özel anketlere katılmak için bu taraftar tokenlarını kullanabilir. Ayrıca aktif katılım için ödüller alabilir.

Taraftar tokenları, taraftarlara favori takımlarıyla doğrudan etkileşim kurma yolu sunarak onlara erken çıkan biletlere, oylama haklarına, VIP etkinliklerine ve daha fazlasına erişim sağlar. Örneğin, Paris Saint Germain taraftar jetonunun sahipleri, stadyum pankartları ve PSG sınırlı sürüm FIFA 22 oyununun kapağı için oy kullanabildiler. Bazı şanslı hayranlara da en sevdikleri oyuncularla röportaj yapma şansı verildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bu taraftar tokanları sadece futbol takımlarıyla sınırlı değildir. Ayrıca Formula 1, basketbol ve eSpor taraftar tokenları da bulunmaktadır. Her takım, performanslarına bağlı olarak yakılan dijital paralarla token ekonomilerine karar vermektedir. Bu, bazı hayran tokenlerinin daha nadir hale geldiği ve bu süreçte fiyatın yükseldiği anlamına gelmektedir.

Bir CHZ şu anda 1.3 milyar dolarlık piyasa değeriyle 0.102 dolar değerinde ve yatırım yapmak için 1 doların altındaki en iyi kripto paralardan biri olarak gösteriliyor.

HBAR Pek Çok Yatırımcının Radarında

Hedera, Hedera Hashgraph mutabakat algoritması tarafından desteklenen üçüncü nesil dağıtılmış defter teknolojisidir. HBAR, Hedera’nın yerel kripto para birimi olup ağdaki işlemlerde ödeme yapmak için kullanılır. Ağın DAG tabanlı konsensüs algoritması, çok düşük enerji harcamasıyla hızlı işlemlere olanak tanımaktadır.

Hedera, geleneksel veritabanlarına bir alternatif sunmakta olup; ölçeklenebilir, hızlı ve güvenli olacak şekilde tasarlanmıştır. Hedera Hashgraph üzerine inşa edilen projelerin bir örneği, telekomünikasyon şirketlerinden gelen verileri dağıtılmış bir deftere taşımayı ve telekom endüstrisinin başına bela olan verimsizliklerin çoğunu çözmeyi amaçlayan Bartr World‘dür.

Portföyleri çeşitlendirmek için satın alınabilecek en iyi kripto paralardan biri olarak gösterilen Hedera, dünyanın dört bir yanından saygın kuruluşlardan oluşan bir konsey tarafından yönetilmektedir. Ağ, merkezi olmayan teknolojinin yukarıda bahsedildiği gibi telekomünikasyon gibi diğer endüstrilere yayılmasını destekleyebilecek yapıdadır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @hedera

Blockchain tipik olarak finansal hizmetler, oyun ve dijital sanat eserleri için kullanılsa da, merkezi olmayan, otomatik olarak güncellenen bir veritabanı kavramı birçok sektöre uygulanabilir. Hedera Hashgraph, dağıtılmış defter teknolojisini (DLT) diğer sektörlerle birleştirebilen ve verimliliği artırabilen layer 1 çözümüne önemli bir örnektir.

VET Analistlerin Takibinde!

VeChain, tedarik zinciri yönetimine yönelik kurumsal düzeyde bir blockchain çözümüdür. Amacı, şeffaf bilgi akışı, verimli iş birliği ve yüksek hızlı değer aktarımları sağlamak için dağıtılmış bir iş ekosistemi platformu oluşturmaktır. Pratikte bu, tedarik zinciri verilerini blok zincirinde depolayan ve değişmez bir üretim, depolama, nakliye ve tedarik kaydı oluşturan şeffaf bir blok zincirine benzemektedir.

Örneğin, Walmart China, tüketicilerin ürünlerini kaynağından mağazaya kadar izlemesine izin vermek için bu sistemi kullanmaktadır. Küresel lüks moda devi LVMH, bu kripto varlıktan blok zincirinde sahteciliği önlemek konusunda yararlanmaktadır.

Aslında, projenin BMW, Renault ve H&M gibi dünya çapında tanınan düzinelerce markayla ortaklığı var ve bu da zincirinin işletmelere şeffaf tedarik zincirleri oluşturma konusunda sunabileceği değeri gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @vechainofficial

Haber yazımı itibarıyla VET’in değeri yaklaşık 0.016 dolar civarında seyrediyor. 2018’de piyasaya sürülen VeChain, yıllar içinde lider bir kurumsal blok zinciri olduğunu kanıtladı. Bu yüzden 50 kat patlamak için 1 doların altındaki en iyi kripto para birimleri arasında gösteriliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.